Chcesz wziąć kredyt hipoteczny? Skorzystaj z kalkulatora hipotecznego

Planujesz kupić dom lub mieszkanie, ale nie masz wystarczających środków finansowych? Szukasz bezpiecznego rozwiązania? Rozważ wzięcie kredytu hipotecznego!

Czym jest kredyt hipoteczny?

Przede wszystkim warto wiedzieć, czym dokładnie jest kredyt hipoteczny. Otóż to zobowiązanie, które można zaciągnąć na konkretny cel, np. zakup albo remont nieruchomości, domu, czy też kupno  działki. Transakcja ma miejsce na rynku pierwotnym lub wtórnym. Charakterystyczną cechą kredytów hipotecznych jest również obowiązkowe zabezpieczenie spłaty zobowiązania, które występuje w postaci hipoteki.

W odróżnieniu od standardowych kredytów konsumpcyjnych kredyt hipoteczny można zaciągnąć na okres nawet 35 lat. Jest to istotne, mając na uwadze, że takie zobowiązania zaciągane są na naprawdę wysokie kwoty. Możliwość spłaty kredytu w ciągu wielu lat umożliwia lepsze dostosowanie wysokości raty do Twoich możliwości. Jeśli wnioskujesz o kredyt hipoteczny, powinieneś być przygotowanym na dokładną weryfikację Twojej zdolności kredytowej ze strony banku.

Kalkulator kredytu hipotecznego

Zastanawiasz się, czy i jaki możesz wziąć kredyt hipoteczny? Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie jest kalkulator kredytu hipotecznego. To narzędzie, które w szybki i prosty sposób umożliwia oszacowanie kosztów zobowiązania służącemu sfinansowaniu jakiegoś zakupu, budowy albo remontu nieruchomości. Kalkulator pozwala przeprowadzić wiele różnorodnych symulacji, dzięki czemu możesz sprawdzić np. w jaki sposób zmiana oprocentowania lub okresu spłaty wpływa na całkowity koszt kredytu, czy też wysokość raty. Kalkulator umożliwia również  weryfikację proporcji pomiędzy spłacanym kapitałem a odsetkami. Masz także możliwość uwzględnić wpływ zarówno rat równych, jak i malejących. Wygodny w obsłudze kalkulator znajdziesz na stronie internetowej https://notus.pl/kalkulatory-kredytowe/kalkulator-raty-kredytowej/.

Kalkulator kredytu hipotecznego to rozwiązanie, które docenią przede wszystkim osoby zamierzające zaciągnąć takie zobowiązanie. Jest ono przydatne także dla tych, którzy posiadają już kredyt hipoteczny i rozważają jego refinansowanie, czyli przeniesienie do innego banku. Dzięki temu można skorzystać z korzystniejszych warunków finansowania. Istotne jest to, iż kalkulator wraz z każdą kalkulacją pokazuje oferty banków, które wpisują się w wybrane kryteria.

Wkład własny to podstawa

Chcesz wiedzieć, czy masz możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego? Oprócz oszacowania swoich szans w kalkulatorze warto także zgromadzić odpowiedni wkład własny. Wiele banków zakłada minimum 20% wkładów własnego. Jeżeli nie jesteś w stanie zgromadzić minimum 10% wartości inwestycji, lepiej poczekać z kredytem lub pomyśleć nad innymi możliwościami.

Kredyt hipoteczny to doskonałe rozwiązanie dla osób inwestujących w nieruchomości. Zanim jednak udasz się do banku, koniecznie skorzystaj z kalkulatora kredytu, aby dowiedzieć się, na jakie zobowiązanie możesz sobie pozwolić.