Jak się przygotować do wykonania zdjęcia do paszportu?

Zdjęcia do paszportu wykonujemy w profesjonalnym studiu fotograficznym. Warto pamiętać o tym, że takie zdjęcia powinny odznaczać się określonymi cechami. Przyjrzyjmy się temu, jak należy się przygotować do wykonania zdjęcia paszportowego. Co jest najważniejsze?

Zdjęcia do dokumentów

Okazuje się, że wygląd zdjęcia do paszportu jest określony przez konkretne przepisy. Znajdziemy je na specjalnej rządowej stronie. Bardzo ważne jest to, aby nasze zdjęcie było aktualne, czyli wykonane maksymalnie na 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o wydanie paszportu. W tej sytuacji mężczyzna może mieć zarost, pod warunkiem, że nie utrudnia on rozpoznania twarzy. 

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Na zdjęciu zachować trzeba naturalny i neutralny wyraz twarzy. W celu spełnienia wytycznych, fotograf poprosi nas o unikanie wyrazistego uśmiechu lub spoglądania z ukosa. 

Jak się przygotować?

Przed stworzeniem zdjęcia do paszportu często zastanawiamy się, jak się przygotować. Co ciekawe, zdjęcia do dokumentów raczej nie wymagają specjalnego przygotowania się, jednak trzeba mieć na uwadze kilka kwestii. Przede wszystkim nie zakładamy okularów przeciwsłonecznych lub innych elementów garderoby, które mogłyby utrudniać identyfikację naszej osoby. Wyjątkiem są tutaj okulary korekcyjne. Poza tym nie ma mowy o nakryciu głowy (chyba, że religia na to wskazuje). Warto zauważyć, że na zdjęciu musi być widoczny cały owal naszej twarzy, a linia uszu powinna być odsłonięta. 

W przypadku kobiet makijaż powinien być neutralny. Postawmy na podkłady, które posiadają formułę odbijającą światło. Dzięki temu uzyskamy lepsze efekty w trakcie fotografowania z lampą błyskową. Nie warto martwić się niedoskonałościami cery, gdyż z tym poradzi sobie doskonale fotograf podczas obróbki zdjęcia. 

Jeśli chcemy wyrobić ważne dokumenty typu paszport lub legitymacja, trzeba zrobić odpowiednie zdjęcia u fotografa. Wykonamy je w profesjonalnym studiu, gdzie oferta jest szeroka i atrakcyjna. W razie wątpliwości, warto poprosić o wskazówki fotografa, który doskonale zna się na swojej pracy.