Prawo to – zaraz po informatyce, psychologii czy medycynie – jeden z najpopularniejszych kierunków. Studia prawnicze, które są prowadzone wyłącznie w trybie jednolitym magisterskim, od lat są uznawane za prestiżowe, pozwalające na zdobycie dobrze płatnego zawodu. Wielu absolwentów potwierdza, że 5-letnia edukacja niezbędna do zdobycia wykształcenia otwiera mnóstwo zawodowych drzwi. Chcesz zapisać się na prawo? Wybierz studia online.
Studia online na kierunku prawo w praktyce. Co warto wiedzieć?
Jak już wspomnieliśmy, prawo na studiach online, podobnie jak w formie stacjonarnej, jest realizowane w trybie jednolitym magisterskim. Oznacza to dwie rzeczy: kierunek ten nie dzieli się na studia I i II stopnia, a zdobycie wykształcenia wyższego trwa 5 lat.
Studenci prawa uczą się na jednolitych studiach magisterskich nie tylko przepisów, ale także języka obcego (z dużym naciskiem na słownictwo specjalistyczne) czy regulacji funkcjonowania organów unijnych. Po 5 latach absolwenci są gotowi do rozpoczęcia aplikacji, aby zostać adwokatem, sędzią, notariuszem czy radcą, ale nie tylko. Niektórzy z nich znajdują po studiach online z prawa pracę w sektorach IT, instytucjach państwowych, sektorze prywatnym czy nawet na uczelniach, rozpoczynając tym samym karierę naukową.
Samo prawo na studiach online nie różni się niczym od kierunku prowadzonego stacjonarnie. Studenci:
- otrzymują legitymację;
- składają na koniec pracę magisterską;
- muszą zrealizować praktyki w określonym wymiarze godzinowym;
- mogą wybrać specjalność (prawo karne, prawo cywilne, prawo w biznesie, prawo w administracji, prawo medyczne i bioetyka, prawo gospodarcze i handlowe, obsługa biznesu, prawo dowodowe, prawo nowych technologii i cyberprzestrzeni oraz obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów);
- na zakończenie studiów uzyskują tytuł magistra prawa.
Tego nauczysz się na prawie. Program studiów magisterskich
Jak wygląda program na prawie? Jednolite studia magisterskie prowadzone za pośrednictwem nowoczesnej platformy e-learningowej obejmują zarówno przedmioty ogólne, jak i te zgodne z wybranym modułem specjalnościowym (od trzeciego semestru). Wszyscy studenci uczą się np. łacińskiej terminologii prawniczej, doktryn politycznych i prawnych, prawa konstytucyjnego, komparatystyki prawniczej, prawa cywilnego, ustroju organów Unii Europejskiej czy retoryki, erystyki i argumentacji prawniczej.
Szczegółowy program studiów online z prawa znajdziesz na tej stronie: https://studia-online.pl/kursy/4869556.
Czy warto zapisać się na prawo na studiach online? Podsumowanie
Czy warto ukończyć prawo na studiach online? Jak najbardziej. Nowoczesna forma edukacji pozwala połączyć zdobywanie teoretycznej wiedzy z tak ważną w tym zawodzie praktyką. Już od pierwszego roku możesz poszukać albo praktyk, albo pełnoetatowej pracy w korporacji czy kancelarii, np. na recepcji. Co więcej, studiowanie online – czy to prawa, czy innego kierunku – jest po prostu wygodne i jednocześnie pozwala zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas.
Artykuł sponsorowany