Jak odświeżyć wygląd mebli?

Nadszarpnięte zębem czasu meble zaczynają wołać o pomstę do nieba, jednak rodzinny budżet nie pozwala na przeprowadzenie gruntownego remontu czy wymianę wyposażenia? Jest na to sposób!

Na szczęście istnieją szybkie i sprawdzone sposoby, aby odmienić wygląd domowego umeblowania. Wystarczy sięgnąć po gałki do mebli, które nie tylko je odświeżą, ale również pozwolą nadać nowy, oryginalny charakter. Dostępne w bogatej plejadzie wzorów, kolorów i stylów spełnią każde, nawet najśmielsze oczekiwanie. A ich niski koszt zakupu nie nadwyręży żadnego budżetu. Z jakimi propozycjami gałek można spotkać się w sprzedaży? Co oferują producenci?

Na co zwrócić uwagę podczas doboru gałek i uchwytów meblowych?

Jakie powinny być idealne gałki do mebli? Przede wszystkim dostosowane do stylistyki wystroju oraz posiadanego wyposażenia. Jednak to nie wszystko. Nie można zapominać, że ich rola nie ogranicza się wyłącznie do względów czysto estetycznych i dekoracyjnych. Gałki bowiem muszą przede wszystkim spełniać walory użytkowe, aby tym samym zagwarantować domownikom komfortowe korzystanie z domowego umeblowania. Muszą zatem być wykonane z materiałów najwyższej jakości, z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy detal, gdyż tylko wtedy zapewnią wygodne użytkowaniem oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Jakie rodzaje gałek do mebli można spotkać w sprzedaży?

Gałki do mebli można podzielić m.in. ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Od kilku sezonów dużą popularnością cieszą się modele porcelanowe. Gładkie lub zdobione modnymi wzorami ożywią każde wnętrze i co ważne – są niezwykle uniwersalne. Pasują zarówno do szafek kuchennych, jak i łazienkowych. Można nimi zdobić stoliki nocne, jak i meble w pokoju dziecięcym. I co ważne – w różnych stylach! Porcelanowe gałki meblowe w sposób szczególny są jednak zarezerwowane dla wnętrz, w których królują dodatki w stylu prowansalskim, angielskim lub retro.

Kolejnym rodzajem gałek meblowych są te wykonane z drewna. Bez wątpienia – jedne z najbardziej popularnych i zarazem uniwersalnych. Z łatwością można bowiem dostosować ich wygląd do posiadanego mebla, jak i całego pomieszczenia, zarówno jeśli dominuje w nim elegancka i ponadczasowa klasyka, jak i modny minimalizm. Drewniane gałki mają jeszcze jedną zaletę. Jest nią niewątpliwie umiejętność zaprojektowania według własnego pomysłu. Wystarczy bowiem kupić surowy uchwyt i pomalować go, aby uzyskać oryginalny i niemożliwy do podrobienia detal, który nada całemu mieszkaniu wyjątkowej atmosfery.

Zaraz po gałkach drewnianych sporym zainteresowaniem cieszą się uchwyty wykonane z metalu. Utrzymane w różnych kolorach i sposobach wykończenia pozwolą stworzyć interesujący efekt stylizacyjny w każdym wnętrzu! Chromowane lub satynowe podkreślą domowy wystrój w nowoczesnym klimacie, podczas gdy te w kolorze mosiądzu zwieńczą aranżacje w stylu klasycznym, rustykalnym czy retro.

Gałki do mebli stanowią świetny sposób na to, aby nudne i opatrzone wnętrze zamieniło się w piękną przestrzeń. I to bez ponoszenia dużych nakładów finansowych! To dodatki, które od lat inspirują projektantów i stylistów do przeprowadzania wnętrzarskich metamorfoz. Szybko, łatwo i spektakularnie!