Jak kupować bieliznę przez Internet?

Zakupy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim shopping staje się łatwiejszy, prostszy, a także szybszy. Dostarczenie zamówienia pod wskazany adres to tylko jedna z wielu zalet zakupów w e-sklepach. Jako kolejne wymienić można atrakcyjniejsze ceny oraz o wiele większy wybór. Zakup niektórych produktów online może jednak rodzić problemy. Tak jest w przypadku bielizny. Wiele kobiet obawia się, że ta zakupiona przez Internet nie będzie pasować rozmiarem czy fasonem. Jak temu zapobiec? Zobacz najważniejsze zasady korzystania z oferty sklepu z bielizną działające online.

Wybierz dobry rozmiar

Największym zmartwieniem kupujących przez Internet, jest dobór odpowiedniego rozmiaru. W przypadku bielizny trzeba pamiętać, że rozmiar stanika nie odpowiada rozmiarowi noszonych ubrań. Nie ma też tzw. rozmiarówki uniwersalnej. Właściwy rozmiar biustonosza poznaje się więc dzięki pomiarowi wykonanym w dwóch miejscach – pod biustem oraz w biuście. Pomiarów dokonuje się na wydechu taśmą krawiecką, którą umieszcza się dość ciasno tuż pod biustem. Otrzymane liczby należy porównać z tabelami producenckimi, które publikuje sklep z bielizną. Warto pamiętać, że wielu producentów do rozmiarów podchodzi niezwykle indywidualnie. Oznacza to, że kupując staniki od kilku producentów, u każdego można mieć inny rozmiar.

Prościej w doborze rozmiaru jest w zakresie majtek. Obowiązuje tu rozmiarówka odpowiadająca tej stosowanej przy ubraniach. Ten element bielizny dostępny jest więc w rozmiarach od XS do XXL. Podobnie jest w przypadku body, chyba że posiadają one usztywniane miseczki.

Poznaj opis produktu

Oprócz rozmiaru poszczególne elementy bielizny różnią się od siebie fasonem, kolorem, materiałem wykonania. Chcąc poznać wszystkie szczegóły produktu, warto przeczytać opis przygotowany przez sklep z bielizną. Z niego można dowiedzieć się o wszystkich detalach, a także sprawdzić pozostałe produkty z tej samej kolekcji. Dzięki temu łatwo będzie można skomponować stylowy komplet bielizny czy ciekawy strój kąpielowy.

Zwróć uwagę na marki

W sieci nie brakuje sklepów z bielizną. Proponują one szeroki zakres towaru od bielizny importowanej z Aliexpress i sprzedawanej drożej z Polski, aż po tę ekskluzywną. Zakupy można też zrobić w internetowych filiach marek bieliźniarskich. Najpopularniejsze są jednak sklepy wielomarkowe. Można w nich kupić bieliznę polskich i zagranicznych marek takich jak np. Coemi, Avocado, Fantasie, Alles, Banana Moon i wiele innych. Taki sklep z bielizną oferuje najszerszy wybór w zakresie rozmiarów, fasonów i kolorów. Oprócz bielizny często można w nich kupić akcesoria do niej czy stroje kąpielowe.

Sprawdź warunki zakupu i opinie o sklepie

Chcąc, aby zakupy w sklepie z bielizną były czystą przyjemnością, warto upewnić się, czy warunki sprzedaży są uczciwe. W tym pomoże przeanalizowanie regulaminu sklepu z bielizną. Powinien on regulować kwestie składania zamówień, płatności, wysyłki, ewentualnych zwrotów. Warto tutaj pamiętać, że zgodnie z polskim prawem sklep internetowy również ten z bielizną ma obowiązek przyjąć zwrot do 14 dni. Chcąc mieć pewność, że sklep z bielizną dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków, warto sprawdzić opinie pozostawione przez innych Klientów. Pozwoli to ocenić m.in. terminowość przesyłek czy zgodność towaru z opisem.