Jak dobrać kolczyki damskie do okularów?

Jakie kolczyki dopasować do okularów? Jakie oprawki otwierają przed Tobą całą masę możliwości, a które tworzą dość małe pole do popisu? Zapraszamy do lektury!

Biżuteria na co dzień – połączenie okularów i piercingu

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kolczyki to ważny dodatek do Twojej stylizacji. Bez względu na to, czy wybierasz się do pracy, czy na bal karnawałowy, kolczyki są niemal obowiązkowym dodatkiem do każdej kreacji. Dla wielu pań kolczyk w uchu to zupełnie normalny element garderoby, podobnie jak bluzka, sukienka czy sweter. Dość rzadko jednak wybierając nowe kolczyki, zwracamy uwagę na to, aby dobrać je do okularów. A przecież okulary dzisiaj nie są już jedynie narzędziem do korygowania wzroku, lecz same w sobie stanowią istotny element każdej stylizacji.

Jakie kolczyki do okularów?

Dopasowując kolczyki do oprawek, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kolor, co wydaje się zresztą oczywiste. Jeśli nosisz okulary z metalową oprawą w kolorze srebrnym lub złotym, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór takich samych kolczyków – w ten sposób uzyskasz efekt harmonii i spójności. Jeżeli natomiast lubisz przełamywać schematy i cenisz sobie niecodzienne rozwiązania, możesz wybrać złote kolczyki do srebrnych oprawek. To samo tyczy się oczywiście pozostałych dodatków, możesz połączyć srebrny i złoty naszyjnik o różnych długościach. Co ciekawe, w ostatnim czasie bardzo modne stają się odważniejsze kompozycje z kolczyków. Jak nosić kilka kolczyków w jednym uchu? Tu również możesz zdecydować się np. na kilka kolczyków wykonanych z różnych materiałów i w odmiennych kolorach. Szczególnie popularne są dwa kolczyki w jednym uhu i tylko jeden kolczyk w drugim. W tym zestawieniu wykorzystać można kolczyki w geometrycznych kształtach.

Wracając jednak do doboru kolczyków do okularów – co zrobić, jeśli masz metalowe oprawki w nieco rzadszym kolorze, jak np. barwa różowego złota? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą delikatne kolczyki. Okulary już same w sobie są bardzo charakterystyczne i nie ma sensu dokładać zbyt wiele barw i ekstrawagancji do takiego looku. Polecane są chociażby srebrne lub złote minimalistyczne kolczyki typu sztyfty oraz nieśmiertelne i ponadczasowe kolczyki z perłami.

Największą swobodą wyboru mogą pochwalić się posiadaczki czarnych oprawek. Jak wiadomo, to bardzo uniwersalny kolor i nie stwarza praktycznie żadnych ograniczeń przy wyborze biżuterii. Możesz zdecydować się zarówno na srebrne kolczyki, jak i złote. Zwróć uwagę na to, aby biżuteria rozświetliła Twoją twarz – masywne i ciemne kolczyki raczej nie są polecane w takim przypadku. Razem z oprawką takie połączenie mogłoby dać nieco przytłaczający efekt. Doskonałym pomysłem są różnego rodzaju kolczyki z błyszczącymi cyrkoniami i kamieniami szlachetnymi, które dodadzą wspaniałego akcentu kolorystycznego do Twojego looku.

Nie można zapomnieć o plastikowych oprawkach w intensywnym kolorze. W takiej sytuacji polecanym wyborem są subtelne i stonowane kolczyki – co powiesz na bezbarwne cyrkonie lub diamenty? A może niewielkie perły? Po prostu chodzi o to, aby okulary wraz z kolczykami nie tworzyły zbyt intensywnego i barwnego połączenia. Poszukując kolczyków dopasowanych do okularów, nie możesz zapomnieć o jeszcze jednym elemencie – w wybranym zestawie musisz czuć się dobrze! Koniecznie weź ten element pod uwagę przy swoich zakupach.