Grzywka na bok – propozycje fryzur

Grzywka na bok, obok grzywki zasłaniającej całe czoło, należy do grona tych najbardziej popularnych. Taka grzywka optycznie wyszczupla twarz, pomaga skorygować niedoskonałości rysów twarzy, nadaje fryzurze lekkości, delikatności i świeżości. W zależności od cięcia może być masywna i ciężka, ale także zwiewna i delikatna. Odpowiednio dobrana będzie pasować do każdego kształtu twarzy. Sprawdź, jak rodzaj grzywki na bok wybrać!

Grzywka na bok — dla kogo?

Grzywka, nie tylko na bok, nie jest zalecana kobietom z włosami oraz kędzierzawymi. Przy cienkich włosach do wykonania grzywki potrzebna jest duża ilość włosów i niestety grzywka, która zaczyna się od czubka głowy, nie wygląda dobrze. Z kolei włosy kędzierzawe są trudne do ujarzmienia oraz ułożenia. Wystarczy niewielka ilość wilgoci, a grzywka zamienia się w małe kręciołki.

Przy grzywce na bok nie ma znaczenia natomiast długość włosów. Taka grzywka pasuje zarówno do włosów długich, półdługich, jak i krótkich.

Grzywka na bok — propozycje fryzur

Jedną z najczęściej wybieranych grzywek jest asymetryczna grzywka na bok, którą zwykle wybierają kobiety ze zbyt wysokim czołem. Sprawdź, wśród jakich jeszcze fryzur z grzywką na bok możesz wybierać:

  • Curtain bangs, czyli grzywki w stylu zasłon. Najlepiej, aby włosy były przedzielone pośrodku przedziałkiem i okalały obie strony twarzy. Taka grzywka jest bardzo prosta w utrzymaniu, nadaje fryzurze świeżości, lekkości, a do tego jest niezwykle dziewczęca i romantyczna. Grzywka na bokach pasuje do każdej twarzy i większości rodzaju włosów. Przyciąga uwagę do kości policzkowych i maskuje mankamenty urody. Najlepiej wykonać ja na włosach prostych lub lekko falowanych, ponieważ najłatwiej jest je cieniować i nadawać im pożądany kształt.

Meghan Markle / Karwai Tang / GettyImages

  • Delikatna grzywka na boki najlepiej prezentuje się w towarzystwie wydłużonego boba lub włosów do łopatek. W przypadku takich fryzur grzywka powinna sięgać do linii żuchwy i być lekko wycieniowana przy końcach. Tego rodzaju cięcie wygląda najlepiej zebrane w luźny kucyk na czubku głowy.

Blake Lively / Michael Loccisano / GettyImages

  • Cieniowana grzywka na boki najlepiej wygląda w towarzystwie długich, prostych i cienkich włosów, sprawdzi się również przy włosach długich i lekko kręconych. Jej największym atutem jest brak konieczności codziennego modelowania. Najlepiej prezentuje się grzywka przedłużona, która sięga do kości policzkowych lub nawet do linii żuchwy. Doskonale wyglądają w niej kosmyki o średniej lub długiej długości.

Cara Delevingne / Dominique Charriau / GettyImages

  • Prosta i lekka grzywka na boki optycznie wysmukli twarz, wyeksponuje kości policzkowe oraz oczy. Bardzo ładnie prezentuje się z okularami korekcyjnymi. Polską gwiazdą, która wręcz pokochała grzywkę na boki, jest Małgorzata Socha. Zazwyczaj łączy ją z rozpuszczonymi i lekko pofalowanymi włosami.

Gemma Arterton David M. Benett /GettyImages