Jaki dezodorant wybrać dla mężczyzn?

Chcesz kupić dezodorant męski, który zapewni Ci ochronę i perfekcyjny zapach? Sprawdź już teraz, na co warto zwracać uwagę, kupując dezodorant oraz czym się on różni od antyperspirantu.

Jak jest różnica między dezodorantem a antyperspirantem?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy jest jakaś różnica między tym, co to jest antyperspirant, a czym charakteryzuje się dezodorant. Pewnie często używasz tych pojęć zamiennie, prawda? Jednak w rzeczywistości to dwa zupełnie inne produkty. Spójrzmy zatem, czy się one różnią od siebie.

  • Przede wszystkim warto wiedzieć, że dezodorant wyróżnia się przede wszystkim różnymi nutami zapachowymi. Jego zadaniem jest właśnie uzyskanie różnych efektów zapachowych. Wszystko dzięki temu, że w swoim składzie zawiera perfumy. Oczywiście to nie jedyne zadanie, jakie zostało powierzone temu produktowi. Dezodoranty męskie dzięki temu, że mają w swoim składzie także alkohol etylowy, mogą skutecznie niszczyć bakterie oraz maskować wydzielanie się potu. Przy czym trzeba pamiętać, że działanie dezodorantu jest czasowe, dlatego już po kilku godzinach wymaga użycia go po raz kolejny.
  • Czym zatem cechuje się działanie antyperspirantu? Jego zadaniem jest przede wszystkim ograniczenie nadmiernego pocenia się. W swoim składzie zawiera m.in. takie składniki jak sole glinkowo-cyrkonowe odpowiedzialne za ograniczanie wydostawania się potu. Na pewno jego zaletą jest znacznie dłuższe działanie niż w przypadku dezodorantu. Świetnie sprawdza się też podczas bardzo stresujących sytuacji oraz po prostu u osób, które na co dzień mają problem z nadmiernym wydzielaniem się potu.

Jaki dezodorant męski warto wybrać?

Zastanawiasz się, co będzie dla Ciebie lepsze – dezodorant czy antyperspirant? Jeśli masz problem z bardzo dużym poceniem się, to lepszą opcją może okazać się antyperspirant. Natomiast, gdy nie pocisz się zbyt intensywnie i chcesz się jedynie odświeżyć po podróży czy też w pracy, to zdecydowanie dezodorant męski może być wystarczający.

Poszukujesz dezodorantu męskiego, który będzie w stanie spełnić wszystkie Twoje oczekiwania? Na szczęście dziś do wyboru masz naprawdę bardzo dużo różnych produktów. Podczas zakupu zwróć uwagę na takie kwestie jak:

  • nuty zapachowe – mocne, delikatne, kwiatowe, trawa, paczula, opcji zapachowych jest naprawdę dużo, dlatego koniecznie jeszcze przed zakupem zwróć uwagę na ten aspekt;
  • czas działania – spójrz także na to, jak długie działanie cechuje dezodorant, który chcesz kupić, im dłuższe będzie jego działanie, tym lepiej;
  • właściwości – poczytaj też o tym, jak działanie ma dezodorant, zanim go kupić, być może koi skórę pod pachami, orzeźwia itd.;
  • opinie na temat dezodorantu – dobrym pomysłem będzie też zwrócenie uwagi na to, jak produkt jest oceniany przez inne osoby, które już go używały, dzięki temu unikniesz zakupienia produktu niskiej jakości.

Jeśli chodzi o to, jakie konkretnie dezodoranty męskie opłaca się kupować, aby zyskać jak najwięcej korzyści, to zdecydowanie polecamy zwrócić uwagę na produkty od – Adidas, Nike, BI-ES i wiele innych o świetnym działaniu i obłędnych zapachach.

Jaki antyperspirant warto wybrać?

Szukasz dobrych antyperspirantów? Wybieraj pomiędzy polecanymi markami, takimi jak Nike, AA, Nivea, Gillette czy Nuxe. Zastanów się wcześniej, jaki rodzaj antyperspirantu spełni Twoje oczekiwania. Do wyboru będziesz mieć produkty w sztyfcie, kulce, w aerozolu, a nawet w kremie. Tutaj wybór to mocno indywidualna kwestia i zależy od Twojego trybu życia.