Efekt tafli na włosach – jak ją uzyskać?

Tafla na włosach to efekt maksymalnego wygładzenia i blasku na włosach. Jak go uzyskać, używając domowych sposobów i produktów profesjonalnych? Podpowiadamy sprawdzone metody i kosmetyki do pielęgnacji włosów, których stosowanie procentuje idealnie gładką fryzurą ze zjawiskowym połyskiem. Wystarczy 8 sekund, by Twoje włosy były lśniące niczym lustrzana tafla.

Stosowanie odżywek z efektem lammelar – ekspresowa tafla

Najszybszy sposób to skorzystanie z wody lamelarnej – znajdziesz ją wśród profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich. Produkty do pielęgnacji włosów tego rodzaju mają formę wodnistej odżywki. Aplikuje się ją na umyte i oczyszczone włosy. Potrzebują kilku sekund, by zadziałać. Po spłukaniu włosy są gotowe do dalszej stylizacji – są gładkie, miękkie, lśniące i wyjątkowo łatwe do rozczesywania. Dzięki składnikom odżywczym i braku silikonów w składzie wody lamelarne dogłębnie pielęgnują włosy.

Codzienna pielęgnacja dla efektu tafli na włosach

Stosowanie odżywki emolientowej, regularne olejowanie włosów raz w tygodniu, stosowanie kosmetyków odpowiednich do włosów farbowanych – tak w bardzo dużym skrócie można streścić właściwą pielęgnację prostych, falowanych i kręconych kosmyków. Pamiętaj, że odżywki należy stosować po każdym myciu, dobierając ich składniki aktywne do aktualnych potrzeb włosa. W ten sposób można zmniejszyć naturalną porowatość włosów, czyli domknąć ich rozszerzone łuski. Wtedy pasma stają się gładkie i lśniące, a efekt jest długofalowy.

Suszenie włosów na szczotce chłodnym powietrzem

Potrzebne będą: szeroka szczotka typu paddle, najlepiej z włosiem naturalnym i suszarka z funkcją jonizacji. Susz włosy na trybie mocnego nadmuchu, ale chłodnym strumieniem powietrza z jonizacją. To wygładza łuski, dzięki czemu pasma zyskują wysoki blask. Kieruj strumień suszarki zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Przeczesuj je szczotką, a na koniec użyj nabłyszczających produktów stylizacyjnych.

Zabiegi koloryzacji nabłyszczające włosy

Zapytaj swojego fryzjera również o zabiegi koloryzujące włosy z efektem glow. Użycie farby z pigmentami odbijającymi światło zapewnia fenomenalne rezultaty. Podobnie zabiegi glossingu, nanoplastii i keratynowego prostowania włosów. Specjalista dopasuje metodę wygładzania i nabłyszczania do potrzeb.

Kosmetyki nabłyszczające do mycia i stylizacji włosów

Dostępne są też szampony wygładzające, które dobrze działają na włosy niezdyscyplinowane i puszące się. Doraźny efekt tafli pomogą uzyskać kosmetyki takie jak olejki i odżywki w sprayu, które zawierają składniki wygładzające lub odbijające światło. Produkty te pozwalają na podtrzymanie efektów zabiegów i codziennej pielęgnacji. Ostatnim trikiem pozwalającym na efekt tafli jest zastosowanie lakieru do włosów z nabłyszczaczem, który sprawi, że włosy będą lśnić zjawiskowym blaskiem.

Warto pamiętać, że najlepsze rezultaty przynosi regeneracja włosów, a w drugiej kolejności stylizacja. Włosy zniszczone trzeba najpierw odżywić oraz odbudować ich strukturę, a potem zadziałać produktami domykającymi pory i nabłyszczającymi. Którą metodę wypróbujesz jako pierwszą?