Dlaczego warto zatrzymać się w dużym resorcie hotelowym

Kiedy przeglądamy strony rezerwacyjne miejsc noclegowych na przykład nad morzem to często pojawiają się nam na przemian oferty hoteli i resortów hotelowych. Oczywiście także też domki campingowe albo kwatery prywatne. Ale tymi na razie nie będziemy się zajmować. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek czym taki resort od hotelu się różni i czy warto jechać tam na wakacje? Sprawdźmy.

Co to jest hotel?

Hotel jest to miejsce, gdzie najważniejszym celem jest zapewnienie gościom noclegu ewentualnie noclegu z wyżywieniem (jeżeli jest to w ofercie). A więc w hotelu mamy dużo pokoi, na miejscu albo w bezpośrednim sąsiedztwie jakąś restaurację. W hotelach wyższej klasy znajdziemy też często jakąś rozrywkę typu bilard, saunę, jacuzzi albo nawet niewielki basen. I tyle, i więcej nic lub prawie nic. 

Co to jest resort hotelowy?

Resort oprócz części do spania i jedzenia ma także mocno rozbudowaną strefę rozrywkową dzięki której można spędzić wiele godzin na wielu ciekawych zajęciach i raczej nigdy się nie nudzić. A więc będzie na pewno spora oferta typu wellnes & spa z licznymi gabinetami kosmetycznymi, zabiegami, masażami i ciekawymi rytuałami. Jeśli basen to nie jedna mała niecka z wodą ale aquapark zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Do tego prawie zawsze sale zabaw dla dzieci, może jakaś scena z występami artystycznymi, siłownie  wiele innych atrakcji.

Żeby posłużyć się konkretnym przykładem szukamy w Internecie jakiegoś resortu z basenami nad morzem. Wpisujemy w wyszukiwarkę frazę „basen Łazy” i znaleźliśmy taką ofertę: https://www.holidaygoldenresort.pl/ . Ponieważ jest ona tak bogata i ciekawa proponujemy, abyście sami zajrzeli na tę stronę i sprawdzili co tam mają, abyśmy nie pominęli czegoś ciekawego.

Dlaczego resort jest lepszy od hotelu?

Hotel może być dobrym miejscem pobytowym na krótki czas (2-3 dni) dla osób, które przybywają do danej miejscowości w jakimś konkretnym celu (biznesowym albo turystycznym) potrafią sami sobie zorganizować czas poza budynkiem, w którym praktycznie przez cały dzień ich nie ma.

Jeżeli na dworze niemal codziennie jest piękna pogoda to pobyt w hotelu może być dobry także na dłuższych wakacjach nad morzem albo w górach. Bo przecież i tak przez cały dzień siedzi się na plaży, spaceruje po miejscowym deptaku, albo zalicza okoliczne szlaki turystyczne.

Znacznie gorzej gdy leje deszcz. I to nie kilka godzin ale wiele dni, niemal non stop. A w polskim klimacie to wcale nie zdarza się rzadko. Urlop stracony, pieniądze wyrzucone w błoto (dosłownie). Ludzie snują się po ulicach od baru do baru, od budki z frytkami do budki z lodami albo płacą wielkie pieniądze w byle jakich muzeach. W znanych kurortach niestety jest wiele miejsc, w których cena nie idzie w parze z ofertą.

Czy pobyt w resorcie jest wiele droższy od pobytu w zwykłym hotelu?

Patrząc na cenniki różnych miejsc noclegowych w pierwszej chwili można mieć wrażenie, że wyjazd do resortu będzie bardzo drogi. Warto jednak pamiętać, że jeżeli wykupicie opcję all inclusive to na miejscu wszystko będziecie mieli już w gratisie – i bar z przekąskami, i rozrywkę dla siebie i dzieci i wyżywienie całodzienne w szwedzkim bufecie, dzięki któremu nie będziecie głodni przez cały dzień. A więc nie będzie Was ciągnąć pokusa na dojadanie na mieście. Dzieci nie będą wymuszały kilkuminutowej karuzeli w kosmicznej cenie, kiedy zachce się Wam pić pójdziecie do barku hotelowego i dostaniecie co będziecie chcieli bez żadnych dodatkowych opłat. Wykupując pakiet z pobytem w spa możecie skorzystać z zabiegów upiększających i relaksujących po bardzo korzystnej cenie. 

Pomyślcie czy na pewno się to nie opłaci.