Frezarka – przeczytaj, zanim kupisz ten sprzęt!

Czym jest frezarka? W jaki sposób dobrać frezy? Poznaj najważniejsze informacje o frezarkach i frezach!

Frezarka – co musisz wiedzieć?

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest frezarka? Otóż frezarka to niewielki i bardzo praktyczny sprzęt, który z powodzeniem powinien znaleźć się w kosmetyczce kobiety dbającej o dłonie i paznokcie. Mało tego, obsługa frezarki wcale nie jest przesadnie skomplikowana i każda z nas bez większych problemów powinna sobie z tym poradzić. Warto dodać, że frezarka ma bardzo wszechstronne zastosowanie, możesz ją wykorzystywać m.in. do usunięcia manicure hybrydowego, manicure żelowego czy manicure akrylowego – a to tylko kilka z podstawowych przykładów. Do pełnego wykorzystania frezarki niezbędne są frezy, czyli specjalne końcówki przystosowane do pracy z paznokciami i skórkami.

Jak wybrać frezy do frezarki?

Na sklepowych półkach czy w sklepach internetowych czeka na Ciebie niezwykle bogaty wybór frezów dostosowanych do różnego wykorzystania. Oczywiście są one wykonane w odmienny sposób, co w ogromnej mierze determinuje to, w jakich celach powinny być użytkowane. Dlatego też, zanim wybierzesz określone frezy, najpierw należy zastanowić się nad tym, co zamierzasz osiągnąć. Dzięki temu znacznie łatwiej dobierzesz sprzęt do wybranych przez siebie zadań. Aby ułatwić Ci ten etap, frezy mają różnego typu oznaczenia, dzięki którym szybciej znajdziesz niezbędne elementy. I tak np. za pomocą kolorów określa się gradację frezy. Im kolor jaśniejszy, tym odnosi się on do niższej gradacji frezu. Najniższą gradację opisuje kolor żółty, kolejne barwy to natomiast czerwona, niebieska, zielona i czarna. Jeśli wybrany frez oznaczony jest dwoma kolorami, określa to gradację pośrednią. Nie zapomnij sprawdzić również ziarnistości frezów.

To oczywiście nie wszystko, co należy wiedzieć o frezach. Poszczególne frezy przystosowane są do celów, w jakich mają być wykorzystane. Do Twojego wyboru są m.in. frezy do zrogowaceń, frezy do sztucznych paznokci, frezy do skórek czy zwyczajne polerki. Przy tym wszystkim nie możesz zapominać także o innych czynnikach, jak choćby osobiste odczucia. Ten sam frez może być dla dwóch osób zupełnie inny w kwestii komfortu pracy czy obsługi. Dlatego też opinie w internecie nie zawsze powinny być decydujące.

Materiał wykonania frezów jest niebywale istotny – to właśnie ten czynnik w największej mierze decyduje o trwałości elementów. W sklepach znajdziesz m.in. frezy ceramiczne, kamienne, diamentowe, gumowe czy filcowe. Od materiału wykonania frezu zależy jego twardość, a zatem nie tylko wspomniana trwałość, ale też przeznaczenie – inne przecież powinny być frezy np. do twardych paznokci, a inne do skórek.

Nie przejmuj się, jeśli pierwsze manicure nie będą przebiegały po Twojej myśli. Zawsze potrzeba odrobinę czasu, zanim złapiesz wprawę i opanujesz podstawowe umiejętności. Jeśli nie jesteś czegoś pewna, zawsze możesz zapytać koleżankę lub poszukać odpowiedzi w jednym z tutoriali. Wystarczy odrobina samozaparcia i chęci!