Dlaczego opłaca się mieć telefon na kartę?

Chcesz sprawić sobie lub bliskiej osobie nowy numer telefonu? W takim razie poza wyborem operatora, którego oferta spełni wszystkie Twoje oczekiwania, czeka Cię również decyzja dotycząca optymalnej formy korzystania z numeru. Jedną z dostępnych opcji jest oferta na kartę, która cieszy się nieustającą popularnością między innymi ze względu na brak zobowiązań i ciekawe taryfy. To świetne rozwiązanie w zasadzie dla wszystkich: młodych dorosłych, seniorów oraz dzieci, tych zabieganych i tych, którym nigdzie się nie spieszy. Co jeszcze sprawia, że warto mieć telefon na kartę? Odpowiadamy!

Telefon na kartę, czyli bez zobowiązań

Telefon na kartę to przede wszystkim wolność wyboru. Nie wiążesz się umową, w związku z czym płacisz tylko wtedy, gdy potrzebujesz. I tyle, ile chcesz. W jednym miesiącu możesz doładować konto za 30 zł, w innym wydać na swój numer 100 zł, a w jeszcze innym zaledwie 5 zł; albo w ogóle nie zasilać w danym okresie konta.

Brak podpisania zobowiązania oznacza również, że możesz w zasadzie dowolnie zmieniać operatora. Jeśli z jakiegoś powodu zechcesz przejść do innej sieci, to nie musisz czekać na odpowiedni moment, jak jest w przypadku umowy abonamentowej. Możesz to zrobić w każdej chwili. Podobnie jak wygodnie zmieniać taryfy – np. w sieci Orange wystarczy wysłanie bezpłatnego SMS-a, by wybrać taryfę oferującą usługi, które spodobały Ci się bardziej od obecnych.

Telefon na kartę – pozostałe zalety

Poza ogromną swobodą korzystania z usług komórkowych telefon na kartę daje Ci też dostęp do wielu ciekawych pakietów i promocji. Wszystko to za sprawą wspomnianej możliwości zmiany taryfy – a większość operatorów ma ich kilka, przy czym zwykle dają inne korzyści. Doskonałym przykładem jest Orange na kartę, u tego operatora są bowiem dostępne cztery atrakcyjne taryfy na kartę: FREE, YES, POP oraz Zawsze bez limitu. W jednej po każdym doładowaniu dostajesz darmowe pakiety GB (Orange FREE na kartę), w innej masz darmowe rozmowy lub SMS-y do wszystkich w Orange, nawet gdy nie masz nic na koncie (Orange YES na kartę) – dla każdego coś dobrego!

Ważną zaletą telefonu na kartę jest również szeroka gama nominałów zasilenia konta. Dla przykładu, doładowanie Orange obejmuje aż 11 różnych opcji: 5, 10, 25, 30, 35, 40, 50, 90, 100, 200 lub 360 zł. Jeśli rzadko gdzieś dzwonisz czy wysyłasz SMS-y, to możesz zasilić konto za 360 zł i mieć je ważne przez rok. Albo wrzucać wybraną kwotę wtedy, gdy potrzebujesz – np. po 5 zł, by wykonać ważny telefon.

Bez wątpienia opłaca się mieć telefon na kartę – zwłaszcza gdy wybierzesz dobrego operatora!

Artykuł sponsorowany.