Skuteczny balsam do ciała na wysuszoną skórę

Balsam to bardzo skuteczne rozwiązanie dla skóry z silnymi tendencjami do wysuszania i złuszczania. Wspiera ją poprzez odnowienie warstwy hydrolipidowej, czyli ochronnej warstwy skóry. Dobry balsam nawilżający do suchej skóry zapewni jej długotrwałe nawilżenie i komfort – tak bardzo pożądany przez wiele z nas. Warto przyjrzeć się najpierw rodzajom balsamów i wybrać ten odpowiedni dla nas.

Rodzaje balsamów do ciała

Na rynku funkcjonuje kilka rodzajów balsamów:

  • regenerujące czyli przeznaczone dla dojrzałej i zniszczonej skóry, które powinny bazować na lipidach,
  • nawilżające czyli kosmetyki używane w celu pozbycia się poczucia dyskomfortu suchej skóry, które powinny zawierać m.in. proteiny mleka, masło shea czy też olejki,
  • wyszczuplające i antycellulitowe używane przy skórze, która utraciła jędrność, a także gdy pojawiło się nieco więcej tkanki tłuszczowej, bazujące na L-karnitynie lub kofeinie,
  • brązujące czyli pozwalające utrzymać lekko złotawy odcień skóry, dzięki któremu skóra wygląda na lekko opaloną, zawierające naturalne barwniki oraz dihydroksyaceton.

Jak widać mamy kilka opcji do wyboru w zależności od stanu skóry i potrzeby z nim związanej. Nie jest oczywiście wskazane używanie kilku w tym samym momencie, tak więc na początek warto ustalić podstawowy problem i potem dobrać odpowiedni kosmetyk. Jednym z najczęściej spotykanych problemów jest wysuszona skóra, dlatego zajmiemy się właśnie balsamami do suchej skóry. 

Co powinien zawierać balsam do suchej skóry?

Zanim kupimy jakikolwiek kosmetyk, powinniśmy uważnie sprawdzić jego skład. Unikajmy składników takich jak: alkohol etylowy, parabeny oraz nienaturalne barwniki. W dobrym balsamie nawilżającym do suchej skóry powinniśmy znaleźć m.in. witaminy, gliceryna, naturalne olejki, a także proteiny mleka są dla naszej skóry bardzo pożądane. W związku ze zbliżającym się latem warto także spojrzeć na konsystencję balsamu, która powinna być lekka i łatwo się wchłaniać.

Balsam do suchej skóry od Mixy

Polecamy zwrócić uwagę na balsam do suchej skóry od marki Mixa. Jest w pełni bezpieczny dla skóry – opiera się na formule, tworzonej pod kontrolą medyczną. Nawilża, regeneruje, a dzięki składnikom, które zdecydowanie plasują się po jasnej stronie zawartości, przynosi efekt opatrunku działając bardzo kojąco na podrażnioną skórę. Jeśli chcemy pozbyć się poczucia dyskomfortu związanego z uszkodzeniami bardzo wrażliwej skóry to jest to efektywne rozwiązanie.