Czym mozna poslodzic herbate? Zdrowe alternatywy dla cukru.

Lubisz słodką herbate i zastanawiasz się czym moznaposłodzic oprócz cukru? Poznaj zdrowe alternatywy dla cukru!

Czym mozna poslodzic herbate? Zdrowe zamienniki.

Do najzdrowszych zamienników cukru należy oczywiście miód. Ma on działanie przeciwzapalne, dezynfekujące, detoksacyjne oraz wiele innych leczniczych właściwości. Należy pamiętać, żeby nie umieszczać go w herbacie gorącej (najlepiej <42 stopni C) ponieważ miód traci wtedy swoje właściwości zdrowotne. Smak miodu zależy od roślin, z których został pozyskany.

Cukier brzozowy, czyli ksylitol. Cukier ten wytwarzany jest z kory brzozowej i ma mniej kalorii od zwykłego cukru aż o 40%! Ksylitol może być stosowany przez diabetyków ponieważ ma niski indeks glikemiczny. Należy go jednak stosować z rozwagą ponieważ może powodować wzdęcia lub rozwolnienie.

Erytrol ma 70% słodkości cukru, najczęściej stosują go diabetycy ponieważ nie ma kalorii ani indeksu glikemicznego. Jest całkowicie wydalany z organizmu człowieka, najwięcej z moczem. Podobnie jak w przypadku ksylitolu, erytrol należy używać z rozwagą ponieważ może powodować intensywne biegunki.

Jak widać najzdrowszy ze zdrowych zamienników cukru jest miód. Dlatego jeśli zastanawiasz się czym mozna poslodzic herbate, postaw na miód. Oczywiście najzdrowiej byłoby wypić gorzką, ale małe przyjemności w życiu też są bardzo ważne.