Co przygotować na wieczór panieński przyjaciółki? Pomysły

Wiele z przyszłych panien młodych, decyduje się na przygotowanie wieczoru panieńskiego, aby symbolicznie pożegnać się z życiem, jakie wiodły do tej pory, zanim rozpoczną życie małżeńskie. Jak przygotować taki wieczór dla przyjaciółki?

Wieczór panieński dopasowany do panny młodej

W pierwszej kolejności należy się zastanowić, kto ma przygotować taki wieczór.  Czy będzie to świadkowa, siostra panny młodej czy może w przygotowaniach będą brały udział wszystkie kobiety, które mają być na niego zaproszone? Czasami panna młoda wie o tych działaniach i do pewnego stopnia w nich uczestniczy, a czasami całość jest dla niej niespodzianką.

Bez względu na to, co ustalicie w swoim gronie, ważne jest, aby wydarzenie to, było dopasowane do panny młodej. Jej charakteru, tego co lubi i gdzie najlepiej się czuje. Jeśli lubi tańczyć, możecie przygotować dla niej wieczór w klubie, gdzie wynajmiecie lożę, będziecie zamawiać drinki i dobrze się bawić.

Jest spokojną osobą, która raczej stroni od klubowego gwaru? Możecie zaplanować spotkanie w domu, przygotowując jej ulubione jedzenie, włączając dobrą muzykę, a za urozmaicenie czasu, może odpowiadać np. gra planszowa. Wśród licznych propozycji możecie wybrać coś z dobrze znanych, pasujących na każdą okazję, albo jedną z tych, przygotowanych specjalnie z myślą o wieczorach panieńskich. W których będzie musiała wykazać, m.in. jak dobrze zna drugą połówkę albo czy nadaje się na żonę.

Co jeszcze możesz przygotować?

To, w jaki sposób spędzicie wieczór panieński, powinno zależeć nie tylko od zainteresowań panny młodej, ale również od budżetu, jakim dysponujecie. Jeśli jest on duży, możecie zamiast pojedynczego wieczoru, przygotować cały weekend, w czasie którego zabierzecie przyjaciółkę do SPA, nad morze albo na wypad w góry.

To jednak kosztowne rozwiązanie, dlatego możecie się umówić, że każda z Was zapłaci za samą siebie. Jednak nie wypada, aby panna młoda pokrywała koszty takiego wydarzenia, więc warto koszt jej pobytu rozłożyć na wszystkie uczestniczki. Zanim jednak zaczniesz planować taki wyjazd, upewnij się, że wszystkie zainteresowane osoby, będą mogły jechać i uzgodnijcie dogodny dla wszystkich termin.

Jeżeli postanowiłyście zostać w domu, warto zadbać o odpowiedni wystrój pokoju, wybierając specjalne serwetki, balony czy girlandy. Dodatkowo ustalcie, jak ma się ubrać panna młoda, a co założy pozostała reszta kobiet, tak aby od razu było widać, która z Was, jest najważniejsza podczas tego wieczoru.

Możecie także ustalić, że zabawa będzie przebiegała według określonego tematu, np. lata 60., 80. czy 90. Wówczas nie tylko wystrój i Wasz ubiór powinien być odpowiedni, ale również muzyka czy jedzenie, które znajdzie się na stole. Warto też przygotować różne gry i zabawy, które  urozmaicą wieczór.

Pamiętajcie o prezencie

Przygotowanie wieczoru panieńskiego wiąże się z wieloma sprawami, o których należy pamiętać. Kiedy już ustalicie, gdzie ma się on odbyć, jak ma wyglądać i w jaki sposób podzielicie się kosztami, powinnyście pomyśleć o prezencie dla przyszłej panny młodej.

Może to być biżuteria, która będzie pasowała do sukni ślubnej, a w kolejnych latach będzie przypominała o tym szalonym wieczorze. Ciekawą propozycją może być również seksowna koszulka nocna albo bluzka z zabawną grafiką, nawiązującą do zmiany stanu cywilnego.

Wśród propozycji prezentów dla panny młodej znajdziecie również niebieskie podwiązki czy zabawne gadżety. Jeżeli wiecie, że zawsze marzyła o skoku ze spadochronem czy jeździe sportowym samochodem, możecie wykupić voucher na taką atrakcję, a następnie tak zaplanować wieczór panieński, aby znalazł się czas na jego zrealizowanie.

Wieczór panieński to  wydarzenie, które ma być radosne, szalone i ma zapaść w pamięć na długie lata. Dlatego podczas jego przygotowywania pamiętaj, że przede wszystkim jest on szykowany dla panny młodej i to z myślą o niej, należy planować wszystkie atrakcje. Tylko wówczas będziesz miała pewność, że będzie to dla niej miłe wspomnienie.

Artykuł sponsorowany