Zaproszenia ślubne ręcznie robione – czy warto je wybrać?

Organizacja najpiękniejszego wydarzenia w życiu, jakim jest własny ślub, wymaga wielogodzinnych przygotowań. Wybór sali, zespołu czy sukni i garnituru to tylko niektóre z czynności, które należy wykonać. Jednym z ważniejszych etapów będzie zapraszanie rodziny i znajomych na tę uroczystość. Do tego niezbędne będą zaproszenia ślubne. Jakie wybrać? Czy ręcznie robione zaproszenia ślubne to dobry zakup? Sprawdźmy!

Jakie powinny być zaproszenia ślubne?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy kawałek kartki z wypisanym zaproszeniem na ślub jest aż tak ważny, by przywiązywać do jego kupna dużo uwagi. Wbrew pozorom, jest to nie tylko tradycja, ale i ułatwienie sobie całej organizacji wydarzenia. Jak to możliwe?

Wybór odpowiednich zaproszeń podyktowany kilkoma ważnymi aspektami sprawi, że cała ceremonia będzie spójna i właściwie zaplanowana. Z łatwością poinformujemy rodzinę i znajomych gdzie odbędzie się ślub oraz późniejsze wesele, a także subtelnie zasugerujemy, jakich prezentów oczekujemy. Należy jedynie pamiętać o tym, by wybrane zaproszenia były nie tylko ładne, ale przede wszystkim przejrzyste i dopasowane do stylu, w jakim planujemy urządzić wesele. Muszą więc mieć wydzielone miejsce na Wasze imiona i nazwiska oraz adresy miejsc ceremonii. Warto zwrócić również uwagę na to, czy została zostawiona przestrzeń na datę oraz godzinę wydarzenia, a także na Wasze telefony kontaktowe, dzięki którym goście będą mogli potwierdzić swoją obecność.

Ręcznie robione zaproszenia – czy warto je wybrać?

Poszukujecie czegoś odrobinę innego, niż dostępne w każdej sieciówce zaproszenia? Chcielibyście wręczać swoim gościom te drobne dokumenty z poczuciem, że zostały wykonane z najwyższą starannością? Jeśli tak, powinniście sięgnąć po zaproszenia ślubne ręcznie robione. W ten sposób zyskacie pewność, że wybrane kartki będą się pięknie prezentować i doskonale spełniać swoją funkcję. W sprzedaży dostępne są w różnych stylach, dzięki czemu możecie dopasować je do każdego typu wystroju, na jaki postawiliście, wybierając pozostałe elementy weselne.

boho style wedding bouquet on table with linen tablecloth

Rustykalne zaproszenia ślubne

Bardzo modne w ostatnich latach stały się wesela w stylu rustykalnym. Ręcznie robione zaproszenia w takich klimatach możecie znaleźć w wielu wariantach. Pięknie prezentują się zaproszenia ślubne wykonywane na matowym papierze ekologicznym, owinięte białą papierową koronką i przewiązane jutowym sznurkiem. Niektóre posiadają dodatkowo koronkowe wstawki, elementy z kory czy drobne zawieszki. Ich prostota jest równie piękna, co ekologiczna, gdyż większość rustykalnych zaproszeń tworzonych jest z ekologicznego papieru. Będą więc doskonałym wyborem, jeśli zależy Wam nie tylko na ładnych, ale i bezpiecznych dla środowiska kartkach.

Zaproszenia w stylu eleganckim

Wśród ręcznie robionych zaproszeń ślubnych królują oczywiście także te w stylu eleganckim. Mogą przybierać one różną formę: od zdobionych akwarelą z pozłacanym tekstem, poprzez zaproszenia na srebrnym papierze lustrzanym z białą koronkową opaską, do takich w formie kartki z kalendarza na perłowym papierze w kolorze złota, czerwieni czy fioletu. Wybór konkretnego modelu możecie podyktować jego kolorem, ozdobnością, dodatkowymi elementami np. w formie dużej wstążki lub opaski, a także sposobem ich rozkładania – mogą być one bowiem prostą jednostronną, dwustronną, zamykaną bądź składaną na trzy części kartką.

Bez względu na to, na który model się zdecydujecie, możecie mieć pewność, że ręcznie wykonane zaproszenia ślubne to jakość, na którą warto postawić. A co najważniejsze – ich cena jest zbliżona do tych tworzonych komputerowo. Na które więc postawicie: klasyczne czy rustykalne?