Trzy pomysły na prezenty, które pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty, a w ciągu roku można znaleźć co najmniej kilka okazji do wręczenia synowi, dziecku koleżanki czy też siostrzenicy ciekawego upominku. W dobie coraz to bardziej wymyślnych zabawek dla dzieci warto zwrócić uwagę na produkty, które mają wartość edukacyjną i pobudzają wyobraźnię. Sprawdź, jakie prezenty nie tylko bawią, ale także mogą uczyć.

Książki dla dzieci

Od lat książki są uznawane za klasykę prezentów dla dzieci i ich rodziców. Czytanie maluchom to świetny sposób na budowanie więzi rodzinnych i pięknych wspomnień z dzieciństwa. Jest to także niezawodny trik na odciągnięcie najmłodszych domowników od ekranu telewizora, komputera lub tabletu. Książki dla dzieci w księgarni internetowej merlin.pl mogą dać mnóstwo frajdy nie tylko dzieciom, ale także samym rodzicom.

Wiele pozycji to piękne wydania z kolorowymi ilustracjami, od których maluchy wprost nie mogą oderwać oczu. Na dodatek współcześni twórcy dokładają wszelkich starań do tego, żeby ich książki i oprócz rozrywki niosły ze sobą pewien przekaz i morał. Dzięki umiejętnie dobranym książkom można w prosty sposób przekazać dzieciom ponadczasowe wartości, wprowadzić w świat literek czy też wytłumaczyć, jak działa świat i ciało człowieka.

Kreatywne zabawki

Niemałym hitem sprzedażowym są także zabawki, które pobudzają kreatywność i wyobraźnię najmłodszych domowników. W przypadku prezentów dla dziewczynek prym wiodą różnego rodzaju książeczkami z naklejkami z ubraniami, bezpieczne zestawy do paznokci i makijażu, a także produkty do wytwarzania własnych kosmetyków. Chłopcy mogą natomiast ucieszyć się na widok zestawu małego majsterkowicza i układankami z pojazdami.

Jednym z najbardziej ponadczasowych prezentów w tej kategorii sklepu Merlin są masy plastyczne do tworzenia zabawnych ludzików. Niesłabnącą popularnością cieszą się także różnego rodzaju puzzle, które mają pozytywny wpływ na wyobraźnię i koncentrację. Strzałem w dziesiątkę mogą ponadto okazać się nieśmiertelne kolorowanki i malowanki, które nadal są uwielbiane przez dzieci.

Gry edukacyjne

Podczas poszukiwania prezentów z tego działu zdecydowanie warto wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka. Małemu miłośnikowi zwierząt mogą spodobać się gra „Co słychać na farmie?”, a także gra memory z serii Dzieci kontra Rodzice z podobiznami zwierzaków. Nie brakuje również propozycji, które pomogą w odkrywaniu historii kraju, poznawaniu mapy świata czy też nabywaniu wiedzy ogólnej.

Świetnym treningiem kreatywności mogą być ponadczasowe kalambury, które mogą dostarczyć mnóstwo emocji całej rodzinie. W ćwiczeniu logicznego myślenia mogą natomiast pomóc klasyczne warcaby, gry logiczne i łamigłówki. Jednym z bestsellerów w sklepie online Merlin jest gra „Byli sobie podróżnicy”, która nawiązuje do kultowego serialu edukacyjnego dla dzieci. Prezent w postaci gry planszowej może być początkiem wspaniałej przygody dla całej rodziny.