Istnieje wiele sposobów na to aby pomóc twarzy w utrzymaniu dobrej kondycji i pośród nich, zdecydowanie wyróżnia się kwas polimlekowy. W medycynie estetycznej, bardzo często korzysta się z jego dobroci i korzyści jakie niesie dla pacjentów niezależnie od stopnia zaawansowania procesu starzenia. W poniższym artykule, zostały przedstawione nie tylko zalety ale i szczegóły zabiegu sculptra, który związany jest właśnie z kwasem polimlekowym.
- Czym jest kwas polimlekowy?
- Na czym polega proces podania kwasu polimlekowego?
- Jak kwas polimlekowy pomaga w produkcji kolagenu?
Czym jest kwas polimlekowy?
Omówienie szczegółów zabiegu i korzyści jakie niesie to jedno, natomiast zanim podejmiemy się czegokolwiek warto poznać szczegóły i właściwości kwasu, przed jego wykoprzystaniem. Kwas polimlekowy występuje w ludzkim organizmie naturalnie. To związek chemiczny, który jest na ten moment uznawany jako jeden z najskuteczniejszych stymulatorów wspierających proces syntezy kolagenu.
Na czym polega proces podania kwasu polimlekowego?
Podczas przygotowania do zabiegu pacjent przede wszystkim musi przejść wywiad. Lekarz musi dowiedzieć się o ewentualne alergie, stan zdrowia, choroby przebyte bądź przewlekłe i odpowiedzieć na pytania pacjenta. Ma za zadanie omówić też wskazania do zabiegu oraz ewentualne przeciwności. Sam zabieg podania kwasu polimlekowego rozpoczyna się od oczyszczenia twarzy. Następnie nakłucia wykonywane są w miejscach gdzie twarzy wymaga skorygowania i tam podawany jest kwas. Preparat wprowadzany do skóry za pomocą igły może powodować dyskomfort w miejscu wkłucia i w razie potrzeby, lekarz może podać też miejscowy środek znieczulający. Sam zabieg trwa od 30 do 60 minut.
Po zakończonym zabiegu pacjent może mieć wrażenie, że efekty pojawiają się niemalże od razu. Jest to spowodowane mocnym naruszeniem twarzy i nadmiarem wody, która była użyta do stworzenia roztworu użytego podczas zabiegu. Po zejściu opuchlizny, pacjent może wyglądać jak przed zabiegiem. Kwas polimlekowy wchłania się i działa stopniowo, a jego konkretne działanie można zauważyć po upływie około 6 tygodni. Należy też pamiętać, że konkretne i najtrwalsze efekty zabiegu, daje powtórzenie go 2 lub 3 razy.
Należy podać preparat cienkimi igłami, a zwiotczałe obszary zostają wypełnione. Lekarz w trakcie na bieżąco obserwuje i kontroluje skórę, aby pacjent był w zupełności bezpieczny. Bardzo często przed użyciem kwasu polimlekowego chętne osoby odstrasza ewentualne uczucie nadwrażliwości. Jak wspomniano wcześniej lekarz może podać środek znieczulający, a o tego rodzaju tendencji można poinformować go już na pierwszym spotkaniu.
Przeciwskazania aby wykorzystać kwas polimlekowy
- ciąża, okres karmienia
- choroba hashimoto
- aktywne infekcje wirusowe
- niewyrównana cukrzyca
- łatwość do powstawania blizn przerostowych
Jak kwas polimlekowy pomaga w produkcji kolagenu?
Kwas polimlekowy wspomaga naturalnie produkcję kolagenu. Naturalne odmłodzenie pojawia się jak wspomniano wcześniej, najszybciej po kilku tygodniach. Napięcie skóry pojawia się stopniowo i wymaga czasu. Cząsteczki kwasu polimlekowego wyróżniają się również wytrzymałością, ponieważ w wielu przypadkach dobre efekty utrzymują się nawet 2 lata po odbytym zabiegu. Preparat stymulujący zwiększa i przyspiesza produkcje kolagenu.
Redukcja zmarszczek i korygowanie niedoskonałości może być bezpieczne i niemalże bezbolesne. Warto korzystać z proponowanego zakresu medycyny estetycznej kiedy szukamy rozwiązań aby czuć się dobrze w swoim własnym ciele.