Telewizja czy Internet – gdzie lepiej oglądać filmy i seriale?

Wraz w nieustannym rozwojem technologicznym coraz więcej osób decyduje się na oglądanie filmów i seriali w Internecie. Takie rozwiązanie jest cenione za wygodę i możliwość korzystania z wielu dodatkowych opcji. Wyjaśniamy, gdzie lepiej oglądać filmy i seriale.

Klasyczna telewizja, a TV online

Ciężko znaleźć gospodarstwa domowe bez dostępu do telewizji oraz Internetu. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że obydwie opcje mogą iść ze sobą parze. Nie chodzi tylko o możliwość korzystania z usług jednego dostawcy, ale o odbieranie sygnały telewizyjnego za pomocą Internetu. 

Wybór filmów i seriali

Bez cienia wątpliwości Internet zapewnia znacznie większy wybór tytułów, a w przypadku platform streamingowych, stały dostęp do ulubionych filmów i seriali 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W przypadku klasycznej telewizji jej użytkownicy muszą się dostosowywać do z góry ustalonej ramówki danego kanału. W dzisiejszych czasach może to być niezwykle kłopotliwe, przykładowo, rodzice małych dzieci lub osoby pracujące do późna mogą nie mieć możliwości obejrzenia filmu o ściśle określonej porze. Wbrew pozorom klasyczna telewizja nie oznacza niewielkiego wyboru tytułów. Inwestując w odpowiednie pakiety, można nabyć dostęp do ciekawych kanałów tematycznych, na przykład z klasyką kina europejskiego lub amerykańskiego. Warto zaznaczyć, że niektóre z tych produkcji mogą być niedostępne na popularnych platformach streamingowych, ale można je znaleźć w telewizjach online znajdujących się w ofercie cenionych dostawców Internetu.

Emisja w telewizji i w Internecie

Jak wspomniano powyżej klasyczna telewizja, zmusza telewidza do dostosowywania się do z góry ustalonej ramówki. Takie rozwiązanie było optymalne w latach 90-tych, ale w dzisiejszych czasach istnieją znacznie ciekawsze opcje. Telewizja online daje możliwość emisji długo oczekiwanych programów o każdej porze dnia i nocy. Na tym nie koniec, użytkownicy mogą się zdecydować na ich nagranie i ponowne wielokrotne odtwarzanie. Jest to bardzo ciekawa opcja, która zdaje egzamin zarówno w przypadku filmów, ulubionych seriali, jak i ekscytujących wydarzeń sportowych. Ponadto, transmisja może być wstrzymywana i włączana ponownie w dowolnym momencie. Dzięki temu widzowie mają pewność tego, że nie umknie im żaden istotny szczegół. Warto pamiętać o kwestii reklam, które irytują niejednego użytkownika klasycznej telewizji. W przypadku osób korzystających z platform streamingowych i tv online ich liczba jest znacznie mniejsza, co oznacza czerpanie jeszcze większej przyjemności z oglądania ulubionego programu.

Telewizja HIWAY – dla nowoczesnych kinomanów

Telewizja i Internet to połączenie, na które decyduje się coraz większa liczba Polaków. Aby móc oglądać ulubione programy w rozdzielczości 4K wielu z nich stawia na światłowód i telewizję HIWAY od INEA. Takie rozwiązanie oznacza możliwość oglądania filmów i seriali w formacie 4K. Każdy program może zostać nagrany i odtworzony o dowolnej porze, co stanowi świetną opcję dla wszystkich zapracowanych osób. Telewizja HIWAY to wybór bardzo dużej ilości kanałów filmowych, sportowych, dziecięcych, dokumentalnych oraz muzycznych. Jest odbierana za pomocą Internetu światłowodowego, co oznacza doskonałą jakość transmisji i brak jakichkolwiek opóźnień.

Coraz więcej osób rezygnuje z oglądania klasycznej telewizji i stawia na dostępne w Internecie platformy streamingowe lub telewizję online. Ta opcja w połączeniu z dostępem do łącza światłowodowego to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Wiąże się możliwością oglądania ulubionych programów o dowolnej porze w doskonałej jakości 4K.