Studia na UWE – czego można się spodziewać?

W ciągu ostatnich 2 lat wiele zmieniło się w podejściu społeczeństwa do zdalnej pracy i nauki. Okazało się, że z pomocą najnowszych technologii można bez problemu uczyć się mieszkając na drugim końcu Polski, a także pracować, pojawiając się w siedzibie firmy sporadycznie. Wystarczy tylko dostęp do internetu.

Dawniej nikt nie wyobrażał sobie załatwienia większości spraw w urzędzie, czy uzyskiwania porad lekarskich zdalnie. Nawet, jeśli teoretycznie miało to swoje uzasadnienie, to jednak rozwiązania internetowe były traktowane po macoszemu. Niesłusznie! Obecnie większość osób zmieniła swoje poglądy w tej sprawie, dzięki czemu również studia interaktywne przestały być traktowane jako gorsze niż te stacjonarne czy zaoczne. Czy warto wziąć pod uwagę taki tryb nauki?

Studia jednolite magisterskie w domu? To możliwe!

Wydawałoby się, że studia w trybie RealTime Online obejmują tylko nieliczne, wybrane kierunki na poziomie I lub II stopnia. Nie ma jednak najmniejszego problemu, by ukończyć w takim systemie również studia jednolite magisterskie z PrawaWszystkiego można nauczyć się biorąc udział w wykładach RealTime Online. Pozwala to na dużą oszczędność czasu, którego nie marnuje się na podróże na uczelnię i z powrotem. W dodatku nie trzeba inwestować w wynajem mieszkania czy pokoju, co przez długie lata było nieodłącznym elementem studiowania daleko od domu.

Nowe technologie w służbie nauki

Uczelnie umożliwiające studia RealTime Online nie powinny stać w miejscu. Stałe wprowadzanie innowacji pozwala na lepsze przyswajanie wiedzy i motywuje studentów do systematyczności. Warto zapoznać się z rozwiązaniami proponowanymi przez Uniwersytet Wirtualnej Edukacji (UWE), które można znaleźć na stronie internetowej https://www.uwe.edu.pl/. Uczelnia ta umożliwia korzystanie z najnowszej formy studiów RealTime Online. Pozwala ona uczestniczyć w zajęciach w czasie rzeczywistym, jednocześnie pozostając we własnym domu. Taką opcję docenią szczególnie osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz rodzice małych dzieci. Branie czynnego udziału w wykładach i możliwość zadawania pytań na bieżąco ułatwia zrozumienie tematu oraz poprawia zapamiętywanie – to zupełnie co innego niż bierne odsłuchiwanie gotowych nagrań.

Korzyści systemu CloudA™

Technologia RealTime Online to tylko jedno z wielu rozwiązań, które umożliwia system Cloud AcademyTM wdrożony na Uniwersytecie Wirtualnej Edukacji. Dzięki niemu studenci mają również dostęp do wszelkich aktualności uczelnianych, mogą załatwiać sprawy administracyjne oraz dostawać informacje o zmianie terminu zajęć. Kadra dydaktyczna ma możliwość m.in. zarządzać prowadzonymi przedmiotami i realizować zajęcia interaktywne na odległość. CloudA to system wspomagający efektywne zarządzanie i ułatwiający życie wszystkim jego użytkownikom.