Wieża Eiffla – zestaw LEGO® o niezwykłych rozmiarach!

Kreatywnie zaprojektowany zestaw LEGO® Wieża Eiffla stanowi część serii LEGO® Icons, czyli zespół odwzorowanych symboli turystycznych, które na trwałe zapisały się w historii popkultury. Tego typu prezent z pewnością przypadnie do serca wszystkim wielbicielom kultury francuskiej. Przekonajcie się, jak wiele walorów edukacyjnych i estetycznych posiada zestaw LEGO® Wieża Eiffla!

Zestaw LEGO® Wieża Eiffla –  co w nim znajdziemy? 

Warto wspomnieć o tym, że zestaw LEGO® Wieża Eiffla należy do grupy najwyższych projektów sygnowanych marką LEGO® jakie do tej pory trafiły na rynek. Po złożeniu całości konstrukcji forma sięga do 150 cm wysokości. To nie jedyny rekord. W zestawie znajdziemy aż 10 tysięcy drobnych elementów do złożenia. Na pewno jest to propozycja dla ambitnych fanów architektury, konstruowania form od podstaw. Wszyscy amatorzy kreatywnych zabaw, pobudzających zręczność, abstrakcyjne myślenie oraz zmysł konstrukcyjny będą po prostu zachwyceni. Efektownie zaprojektowane klocki LEGO® Wieża Eiffla podzielone zostały na cztery sekcje, aby można było ułożyć z nich imponującą budowlę, noszącą ślady historii i inspirującą wielu artystów na przestrzeniach dziejów. Każdy detal z oryginalnej konstrukcji wieży Eiffla został tutaj dokładnie odwzorowany, przez co w trakcie prac konstrukcyjnych nie ma mowy o jakimkolwiek przypadku. Stosując się do reguł budowania wieży Eiffla od podstaw, możemy tak naprawdę prześledzić cały proces realnego tworzenia obiektu oraz wgryźć się w geniusz Gustawa Eiffla. Dla osób profesjonalnie zajmujących się architekturą będzie to więc nie tylko zabawa, ale świetne doświadczenie naukowe! 

Dlaczego klocki LEGO® Wieża Eiffla warto sprezentować najbliższym? 

Propozycje klocków LEGO® dla dorosłych od dawna już wykraczają poza ogólnie przyjęte schematy w branży zabawkowej. Tak naprawdę wszystkie produkty z serii „Travel & History” nie narzucają jakichkolwiek ograniczeń, jeśli chodzi o wiek. Wspaniałą rozrywką, a zarazem materiałem naukowym są klocki LEGO® Wieża Eiffla. Mogą być przeznaczone zarówno dla nastolatka uczęszczającego na lekcje języka francuskiego, marzącego o podróży nad Sekwanę, jak i dla dojrzałego architekta, który już na emeryturze chce zadbać o utrzymanie zdolności analitycznych oraz zręcznościowych. Imponujący zestaw LEGO®, z uwagi na rozwinięty stopień trudności oraz wieloetapowość pozwoli na wielogodzinną i twórczą zabawę całych rodzin, grup przyjaciół, zakochanych par czy uczniów z sekcji języka francuskiego. Wieża po złożeniu eksponować się będzie jako niezwykły model kolekcjonerski, z całą pewnością podkreślający wystrój wnętrza, w którym się znajdzie. Nie ma lepszego prezentu dla wytrawnego frankofila! Kreatywne klocki LEGO® Wieża Eiffla już po złożeniu stać się mogą super oryginalnym dopełnieniem pokoju urządzonego w stylu francuskim – czyli z zastosowaniem niebieskich, białych i czerwonych tkanin, elementów zaczerpniętych z Prowansji, lawendy oraz poduszek w kształcie croissantów. Idealnym miejscem dla złożonej wieży Eiffla może być miejsce tuż przy ulubionym gramofonie, na którym puszczamy płyty z przebojami piosenki francuskiej. Tak jak i architektura – ma ona wciąż wielu wielbicieli! 

LEGO® dla dorosłych – nauka i zabawa w każdym wieku!

Nieprzeciętne klocki LEGO® Wieża Eiffla przy układaniu stworzą realistyczny charakter całej geometrii, z której jest znany najsłynniejszy symbol Paryża. Bez problemu dostrzeżemy tu wszystkie niezbędne łuki, wsporniki oraz poręcze wraz z elementami mocującymi poszczególne fragmenty. Działania proponujemy rozpocząć od przygotowania specyficznego deptaka, który z pewnością zdążył zrobić już wrażenie na wszystkich, którym dane było zobaczyć zakątki Paryża na własne oczy. Po ustawieniu ławek, drzew oraz krzewów – możemy stopniowo wznosić całą konstrukcję ku górze. Cokoły montuje się łatwo i szybko. Potem czas na stworzenie platform oraz wind wraz z okablowaniem, gabinet konstruktora oraz oczywiście wieżę transmisyjną. Wszystko tak jak w oryginale! 

Klocki LEGO® dla dorosłych – najlepszy sposób na rozwijanie wyobraźni przestrzennej! 

Prawie 150 cm wysokości, 57 cm szerokości i tyle samo cm głębokości stawia zestaw LEGO® Wieża Eiffla w absolutnej czołówce najbardziej imponujących rozwiązań kreatywnych do rozwijania wyobraźni wśród osób z wszystkich grup wiekowych. Oryginalne klocki LEGO® dla dorosłych przypadną do serca wytrawnym podróżnikom oraz kulturoznawcom, czerpiących energię z niezliczonych wyjazdów oraz poznawania zawiłości historii całej zachodniej Europy. Obcowanie z tak szczegółowo zaprojektowanym wzornictwem stanowi niezwykle silne doznanie estetyczne. W dodatku, kiedy klocki LEGO® dla dorosłych w formie wieży Eiffla zostaną już złożone w całość, można obiekt łatwo przestawić dzięki specjalnie opracowanym uchwytom. Spójność konstrukcyjna, proste dopasowanie nawet najdrobniejszych elementów całego zestawu, bezpieczeństwo – to z pewnością najważniejsze walory utwierdzające wszystkich wielbicieli niebanalnych zabawek w tym, że klocki LEGO® dla dorosłych i dzieci to inwestycja, która w praktyce zawsze okazuje się trafiona i niezwykle przydatna!