Sala zabaw – nie tylko dla dzieci

Sala zabaw dla dzieci nie musi być nudna. Taka, która spełnia swoje zadanie, pozwala na zorganizowanie różnego rodzaju zabaw – i tych połączonych ze sprawnością fizyczną i wymagających wysiłku intelektualnego to coś znacznie więcej niż kolorowe pomieszczenie z dużą ilością zabawek. Sala zabaw powinna zapewnić różnego rodzaju atrakcje, rozwijające kreatywność dzieci i pełniące również funkcje edukacyjne. Dobra sala zabaw jest bezpieczna, przystosowana dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, a także posiada zaplecze pozwalające na relaks i filiżankę kawy rodzicom. W sali zabaw można zorganizować dziecku urodziny, uczcić zakończenie szkoły, zorganizować ciekawy konkurs, a także różnego rodzaju warsztaty tematyczne. Decydując się na skorzystanie z sali zabaw oszczędzamy dużo czasu a także środków finansowych, które należałoby poświęcić na zorganizowanie nietuzinkowej rozrywki dla dzieci.

Jakie atrakcje oferuje sala zabaw?

W warszawskim centrum handlowym Blue City znajduje się sala zabaw IncaPlay. Jest to nie tylko sala ale właściwie centrum zabaw. Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie incaplay.pl. Kolorowy, główny plac sali zabaw przygotowany został z wielką starannością i dbałością o szczegóły. Główny założeniem przy jego budowie było zapewnienie dzieciom kontaktu z naturą poprzez zastosowanie ekologicznych tworzyw sztucznych, a także dekoracji z żywych roślin. Wokół głównego placu sali zabaw znajduje się 6 mniejszych sal, gdzie mogą się odbywać przyjęcia – na przykład urodzinowe. Do głównych atrakcji sali zabaw należą między innymi: statek piracki, stoły multimedialne, diabelski młyn, małpi gaj, domki na drzewach, piramida wspinaczkowa, knoocker – unikalna zabawa łącząca sprawność fizyczną z urządzeniem multimedialnym, strefa dla najmłodszych, a także kryjówki edukacyjne. Incaplay.pl oferuje gotowe pakiety urodzinowe i zabawy dla grup, ale można tu również zrealizować własne pomysły na spędzenie czasu dla najmłodszych.

Czy sala zabaw pełni funkcję edukacyjną?

W incaplay.pl doskonała zabawa na każdym kroku przeplata się z edukacją. Można tu zorganizować różnego rodzaju warsztaty dostosowane tematyką do zainteresowań i wieku uczestników. Dla najmłodszych gości sali zabaw dedykowane są zabawy przy multimedialnych stołach, które uczą rozpoznawania kształtów, kolorów, pozwalają zapoznać się ze zwierzętami zamieszkującymi w Polsce. Dla nieco starszych przeznaczone są różnego rodzaju warsztaty kulinarne, gdzie każdy może poczuć się szefem kuchni i na zakończenie spróbować własnoręcznie przyrządzonych dań. Ciekawą inicjatywą jest zabawa nazywana Eko Torba – to warsztaty podczas których uczestnicy robią dla siebie bawełnianą torbę na zakupy, własnoręcznie ozdobioną i ręcznie malowaną. Oprócz rozwijania plastycznych i manualnych zdolności przy okazji zapoznają się z pojęciami ekologii i recyklingu. Sala zabaw to doskonała rozrywka i „bezbolesna” nauka w jednym !