Przychodnia WOŚP, Znany Lekarz i Grupa LUX MED: bezpłatne badania na Błoniach PGE Narodowego podczas 32. Finału

W trakcie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Przychodnia WOŚP, Znany Lekarz i Grupa LUX MED otworzą swoje podwoje na błoniach PGE Narodowego już 28 stycznia. W godzinach od 11:00 do 20:00 dostępne będą bezpłatne badania profilaktyczne, umożliwiając uczestnikom sprawdzenie stanu zdrowia podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

Sześć stref badań będzie oferować różnorodne usługi, obejmujące m.in. spirometrię, analizę składu ciała, lipidogram, pomiar ciśnienia, badanie wzroku, stanu jamy ustnej, a także naukę prawidłowego samobadania piersi lub jąder. Dzieci w poczekalni przychodni będą miały szansę uczestniczyć w zajęciach dotyczących profilaktyki zdrowotnej.

Organizatorzy zachęcają do połączenia radości z pomocy innym z troską o zdrowie. Uczestnicy Finału będą mieli możliwość skorzystania z usług Przychodni WOŚP, Znanego Lekarza i Grupy LUX MED. Wspólna inicjatywa ma na celu podkreślenie znaczenia badań profilaktycznych i promocję zdrowego stylu życia.

Dłuższe i zdrowsze życie staje się możliwe poprzez regularne badania profilaktyczne, które stanowią fundament troski o nasze zdrowie. Dlatego bardzo się cieszę, że LUX MED jest obecny podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, angażując się w tę ważną inicjatywę razem ze Znanym Lekarzem. Ta wspólna inicjatywa jest wyrazem naszej głębokiej troski o zdrowie społeczeństwa. Czasem drobne kroki mogą znacząco wpłynąć na ratowanie zdrowia czy życia, dlatego serdecznie zachęcam do odwiedzenia naszej przychodni podczas wydarzenia i skorzystania z profesjonalnych badań profilaktycznych przeprowadzanych przez specjalistów z LUX MED – mówi Anna Rulkiewicz, Prezeska Grupy LUX MED

Jak co roku Znany Lekarz wspiera finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizując przychodnię i zapewniając wszystkim uczestnikom finału możliwość wykonania badań profilaktycznych i potwierdzenia swojego zdrowia. W tym roku wspiera nas Grupa LUX MED. Jednoczymy siły, by pokazać, że opieka medyczna w Polsce może być blisko pacjenta, może być przyjazna i pełna pozytywnej energii. Energii, której podczas tegorocznego finału na pewno nam nie zabraknie! – mówi Piotr Radecki, CEO Znany Lekarz.

Poczekalnia dla dzieci przygotowana przez Przychodnię WOŚP to miejsce, gdzie najmłodsi uczestnicy będą mieli szansę na pierwszy kontakt z profilaktyką. Specjaliści z Grupy LUX MED przeprowadzą atrakcyjne zajęcia, podczas których dzieci nauczą się podstawowych technik bandażowania oraz zasad higieny jamy ustnej.

W pierwszej strefie przychodni, skupionej na diagnostyce układu oddechowego, przeprowadzane będą badania spirometryczne, istotne w ocenie czynności płuc. W drugiej strefie specjaliści z Grupy LUX MED przeprowadzą analizę składu ciała, pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz badanie przesiewowe lipogramu.

Badania wzroku, w tym profesjonalne badania ciśnienia wewnątrzgałkowego, będą dostępne w piątej strefie dzięki doświadczonym optometrystom ze szpitala MAVIT, należącego do Grupy LUX MED. Eksperci podzielą się również poradami dotyczącymi codziennej opieki nad oczami i profilaktyki.

Szósta strefa będzie skupiona na przeglądzie stanu jamy ustnej, gdzie eksperci z LUX MED Stomatologia ocenią stan uzębienia i dziąseł, udzielając cennych wskazówek dotyczących prawidłowej pielęgnacji i zdrowych nawyków.

Całkowity dochód z eSkarobonki oraz skarbonek umieszczonych na terenie wydarzenia zostanie przekazany na konto fundacji WOŚP, wspierając tym samym cel tegorocznego finału – „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych.”

Informacja prasowa, Grupa LUX MED