Pomysłowe wieszaki do każdego wnętrza

Wieszaki ścienne lub stojące to niezbędne akcesorium w każdym przedsionku lub poczekalni dla gości i klientów. Przed ich zakupem warto przemyśleć liczbę niezbędnych wieszaków oraz to, jaki ciężar będą musiały udźwignąć. Ważnym aspektem zakupu takich wieszaków powinna być również koncepcja wizualna. Dobrze, jeśli wieszaki pasują do aranżacji oraz kluczowych dodatków. A jakie wieszaki wybrać do nowoczesnego lub klasycznego wnętrza?

Współcześnie kupowane wieszaki do powieszenia na ścianie przybierają różną formę i często są kluczowym elementem dekoracyjnym wnętrza. To od nietuzinkowej formy i ciekawego wykończenia poszczególnych elementów tego akcesorium zależy, jak potem będzie odbierana całościowa aranżacja i czy będzie pełniła funkcję praktyczną. 

Z reguły decydujemy się na mocowanie wieszaków ściennych w korytarzu lub postawienie w jednym z jego kątów wieszaka stojącego. Jak wkomponować poszczególne akcesorium do całościowej aranżacji?

Wieszaki ścienne – o tym warto pamiętać!

Do nowoczesnych aranżacji wnętrza bardzo ciekawie sprawdzą się wieszaki metalowe lub szklane, które nie zaburzą koncepcji minimalistycznej oraz zsynchronizują się z oszczędną kolorystyką. Do wnętrz boho lepiej będzie już wybrać wieszaki miedziane, przypominające swoim kształtem różnorodne zwierzęta bądź motywy kwiatowe. 

Ciekawie prezentują się także klasyczne gałki lub wieszaki w formie wygiętego prostokąta, które najczęściej wybiera się do klasycznych wnętrz domowych oraz użytkowych.

Wieszaki stojące – atrakcyjne modele o nowoczesnej linii

To prawda, że modnym elementem wykończenia wnętrza są również wieszaki stojące, ukształtowane jako imitacja drzewa lub gałązek. Taki układ wieszaka stojącego jest coraz modniejszy, a w swoich skandynawsko urządzonych wnętrzach stosuje je coraz więcej osób.

Taki wieszak ma wiele zalet, a jedną z najważniejszych będzie fakt, że nie zajmuje dodatkowej przestrzeni ściennej, którą można zabudować szafkami lub regałem.

Wciąż zastanawiasz się, jakie wieszaki do powieszenia na ścianie wybrać? Postaw na nasze kultowe inspiracje.