Pierścionek zaręczynowy z diamentem – model idealny? Sprawdzamy!

Tradycja nakazuje, że symbol miłości powinien zostać ukoronowany przez kamień szlachetny. Najczęściej wybieranym klejnotem jest oczywiście diament, symbol luksusu i wieczności. Jego niepowtarzalne piękno sprawiło, iż zyskał miłośników na całym świecie. Często określany mianem przyjaciela kobiety, stał się idealnym kandydatem do zdobienia pierścionków zaręczynowych.

Co powinniśmy wiedzieć o diamencie?

Diament jest kamieniem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Ze względu na jego imponującą trwałość oraz wyjątkowy blask, cieszy się ogromną popularnością w świecie jubilerskim. Szczególnie pożądaną odmianą wspomnianego klejnotu jest brylant, czyli diament, któremu nadano konkretny szlif. Wysoka cena kamienia wynika z jego niezwykle rzadkiego występowania. Na uwagę zasługuje także bogata symbolika diamentu. Oznaczają one czystość, wieczną miłość, doskonałość oraz szczerość. Już sama jego nazwa w tłumaczeniu z języka greckiego oznacza niezniszczalny. Umieszczony w pierścionku zaręczynowym, może odnosić się do trwałości relacji zawiązanej między ukochanymi. Za niezwykłe uważa się właściwości diamentu. Ze względu na ich czystość, wierzono, iż są w stanie uchronić nas przed urokami, negatywną energią oraz niebezpieczeństwem. Doszukiwano się w nich także mocy leczniczych. Dawniej były zalecane do zwalczania wysokiej gorączki, chorób wirusowych i bakteryjnych oraz regeneracji osłabionego organizmu

Modny pierścionek zaręczynowy z diamentami

Diament w pierścionku zaręczynowym

Dużą popularnością cieszą się modele z diamentem. Niesamowita trwałość kamienia sprawia, iż jest on niezastąpiony, jeśli chodzi o tak ważną biżuterię. Mimo upływu czasu, zachowuje doskonałą kondycję, dzięki czemu symbol miłości zachwyca nieskalanym blaskiem. Symbolika diamentu to kolejny czynnik, który sprawia, że jest on idealny do koronowania wizytówki narzeczonej. Obietnica wiecznej miłości, ukryta w połyskującym klejnocie wyczaruje łzy wzruszenia na twarzy twojej drugiej połówki. Świetnie komponuje się on także z innymi kamieniami szlachetnymi. Szczególnie fantastycznym modelem nazwać możemy pierścionek zaręczynowy z szafirem i diamentem. Duet utworzony przez te dwa luksusowe oraz szalenie piękne klejnoty, zachwyci nawet największych ignorantów biżuterii. Szlachetność wspomnianych kamieni doceniła księżna Diana, która na swojej dłoni nosiła pierścionek zaręczynowy z szafirem otoczonym przez 14 drobnych diamentów. Rozsławiła tym samym błękitny klejnot, zapewniając mu ogromną popularność. Chociaż pierścionek zaręczynowy z białym szafirem do złudzenia może przypominać ten ukoronowany przez diament, najtwardszy minerał będzie zawsze najlepszym wyborem – pierścionek zaręczynowy z diamentem znajdziesz u jubilera SAVICKI.

Od czego zależy cena diamentu?

Pierścionek zaręczynowy z diamentem to bezsprzecznie niezwykle luksusowy symbol miłości. Warto jednak wspomnieć, iż nie każdy klejnot będzie odznaczał się taką samą szlachetnością oraz jakością, a co za tym idzie także ceną. Koszt konkretnego diamentu ustalany jest w myśl zasady 4C. Nazwa ta pochodzi od pierwszych liter słów carat, colour (barwa), clarity (czystość), cut (szlif). Pierwszym czynnikiem wpływającym na cenę kamienia jest jego masa, ściśle powiązana z terminem „karat” – 1 karat to 0,2 g. Duże diamenty znacznie rzadziej występują w przyrodzie, dlatego też koszt jednego większego klejnotu będzie większa niż cena dwóch o tej samej wadze. Barwa diamentu określana jest przy pomocy liter od D do Z. Najbardziej przezroczysty kamień oznaczymy literą D, to właśnie on będzie najdroższy. Ogromne znaczenie ma także czystość klejnotu, im mniej inkluzji, tym większa będzie jego wartość. Finalnym czynnikiem, który zadecyduje o cenie kamienia będzie jego szlif. Za najbardziej popularny uznajemy ten brylantowy.