PARENS Centrum Leczenia Niepłodności – wsparcie dla par bezskutecznie starających się o dziecko

Szacuje się, że aż 1,5 miliona par w Polsce zmaga się z problemem niepłodności. Oznacza to, że problem ten dotyczy około 15-20 proc. par w wieku rozrodczym. Według WHO niepłodność staje się coraz częściej występującą chorobą cywilizacyjną, a w kolejnych latach problem będzie się pogłębiał. Na szczęście pary, które bezskutecznie starają się o dziecko, mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy medycznej. Jedną z klinik, które cieszą się dużym zaufaniem pacjentów, jest PARENS Centrum Leczenia Niepłodności.

Problemy z zajściem w ciążę – kiedy możemy mówić o niepłodności? 

Przyjmuje się, że o problemach z niepłodnością możemy mówić w momencie, gdy para po 12 miesiącach regularnego współżycia nadal nie osiąga ciąży. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele. Co ważne, w opinii lekarzy w połowie przypadków problem leży po stronie kobiety, a w drugiej połowie – po stronie mężczyzny. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby obydwie osoby zdecydowały się na badania. 

Problemy z zajściem w ciążę niemal dla każdej pary są ogromnym zaskoczeniem. Na ogół bowiem większość osób wychodzi z założenia, że wystarczy zrezygnować z zabezpieczenia, aby ciąża pojawiła się najpóźniej po kilku miesiącach. Istotne jest jednak to, aby nie bagatelizować problemu. Im szybciej para taka skorzysta z profesjonalnej pomocy medycznej, tym większe są szanse na to, że niebawem uda się osiągnąć ciążę. 

PARENS Centrum Leczenia Niepłodności – klinika, która budzi zaufanie pacjentów

W związku z narastającym problemem niepłodności, w Polsce – i nie tylko – pojawia się coraz więcej klinik, które specjalizują się w leczeniu tej choroby. Jedną z nich jest PARENS Centrum Leczenia Niepłodności. Główna siedziba kliniki znajduje się w Krakowie. Placówki znajdują się również w Rzeszowie, Opolu i Lwowie. Pacjenci chwalą klinikę przede wszystkim za wysoki standard, profesjonalną opiekę medyczną i wykwalifikowany personel. 

Dla par, które poszukują najlepszej kliniki leczenia niepłodności, kluczowe znaczenie mają oczywiście pracujący w danej placówce lekarze. W PARENS Centrum Leczenia Niepłodności na pacjentów czekają najlepsi lekarze, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu niepłodności. To jeden z powodów, dla których pary chętnie wybierają właśnie tę klinikę. 

Dobór indywidualnej metody leczenia ma kluczowe znaczenie

W przypadku par, które zmagają się z problemem niepłodności, występuje wiele różnorodnych problemów zdrowotnych. Lekarze często mówią o zaburzeniach owulacji, obniżonych parametrach nasienia czy o nieprawidłowościach w poziomie hormonów. Właśnie dlatego wspomniana wcześniej diagnostyka ma tak duże znaczenie. 

W PARENS Centrum Leczenia Niepłodności każdy proces leczenia rozpoczyna się od wykonania szeregu badań, których celem jest jak najszybsze określenie, co może być przyczyną problemów z płodnością u danej pary. Co ważne, klinika może pochwalić się najszerszą ofertą badań nasienia w Polsce

Na podstawie uzyskanych wyników opracowany jest indywidualny plan leczenia. Po konsultacji z lekarzem pacjenci wraz ze specjalistą podejmują decyzją odnośnie dalszych kroków. Możliwości leczenia jest kilka – od inseminacji, poprzez in vitro, aż po dodatkowe procedury czy skorzystanie z banku komórek rozrodczych i zarodków. 

Nie warto zwlekać z rozpoczęciem leczenia!

Z roku na rok rośnie liczba dzieci, które przyszły na świat dzięki wsparciu lekarzy z PARENS Centrum Leczenia Niepłodności. W wielu przypadkach zadowoleni rodzice, którzy doczekali się potomstwa dzięki pomocy PARENS, wracają do kliniki po to, aby ich upragnione dzieci mogły cieszyć się rodzeństwem. 

Pary, które od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o dziecko, powinny jak najszybciej zdecydować się na konsultację medyczną. Być może problem natury zdrowotnej uda się rozwiązać na tyle szybko, że już niebawem na świecie pojawi się długo wyczekiwany maluch.