Kosmetyki naturalne – poznaj moc płynącą z roślin!

W ciągu ostatnich kilku lat, kiedy społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome zagrożeń płynących z zanieczyszczonego środowiska, na popularności zyskują kosmetyki naturalne. Poznaj moc płynącą z roślin i dowiedz się, jakie korzyści wynikają z ich stosowania.

Kosmetyki naturalne, czyli jakie?

Pod pojęciem kosmetyków naturalnych kryją się te preparaty kosmetyczne (szampony, żele pod prysznic, mydła, odżywki itp.), które bazują na olejkach naturalnych, ekstraktach roślinnych i cennych składnikach mineralnych. Produkty określane mianem kosmetyków naturalnych lub ekologicznych nie mają w swoim składzie szkodliwych parabenów, silikonów, sztucznych barwników i syntetycznych substancji zapachowych, wywołujących często alergie skórne.

Jakie są zalety wynikające ze stosowania kosmetyków naturalnych?

Wśród najważniejszych zalet wynikających ze stosowania kosmetyków naturalnych warto wymienić bezpieczeństwo użytkowania. Tak jak przy stosowaniu każdego nowego produktu, należy przeprowadzić próbę uczuleniową na skórze. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantują certyfikaty kosmetyków ECOCERT, COSMEBIO, SOIL ASSOCIATION czy COSMOS. Kosmetyki bez parabenów wyznaczają nowy standard w kosmetologii, do którego będzie dążyć coraz więcej marek. Oprócz bezpieczeństwa kluczowe są też krótkie składy kosmetyków, dające dużą transparentność kupującym oraz wzbudzające u nich zaufanie. Wypróbuj polskie kosmetyki naturalne La-Le i odkryj swoje perełki kosmetyczne w natura-organika.pl.

Pozostałe korzyści wiążące się z użytkowaniem kosmetyków ekologicznych

Kosmetyki naturalne, choć nieco droższe od koncernowych, są bogate w składniki odżywcze, które regularnie stosowane przenikają do głębszych warstw skóry, dając długotrwały efekt. Warto zatem zmniejszyć liczbę kupowanych kosmetyków na rzecz ich lepszej jakości. Ważną kwestią jest też ochrona środowiska naturalnego. Producenci kosmetyków ekologicznych redukują zawartość toksycznych rozpuszczalników (w tym benzyny i acetonu) i innych niebezpiecznych substancji, używanych standardowo w procesie produkcji. W ten sposób odbiorcy produktów naturalnych wspierają ochronę planety, dokonując mądrych wyborów zakupowych.

Z jakich jeszcze powodów warto sięgnąć po kosmetyki ekologiczne?

Producenci zajmujący się wytwarzaniem kosmetyków organicznych w większym stopniu niż reprezentanci dużych koncernów dbają o to, aby ich produkty były pakowane w ekologiczne opakowania. Dążąc do maksymalnego ich uproszczenia właściciele marek usprawniają proces utylizacji odpadów pozakupowych. Idea dbania o środowisko naturalne i aktywne wykorzystywanie recyklingu wpływają pozytywnie na odbiór marki przez klientów i większe zaufanie do niej. Często producenci kosmetyków organicznych wybierają do produkcji rośliny z ekologicznych, certyfikowanych upraw bez zastosowania pestycydów i innych szkodliwych substancji. Widać więc wyraźnie, że argumentów przemawiających za włączeniem kosmetyków naturalnych do codziennego rytuału pielęgnacyjnego jest całe mnóstwo.