Optyk online czy stacjonarnie? Wady i zalety

Chcesz kupić okulary? Dobrze trafiłaś. W tym artykule rozważamy, czy warto udać się do optyka online, czy stacjonarnie. Poznaj wady i zalety obu rozwiązań.

Zalety optyka online

Znajdziesz tam szeroki wybór markowych oprawek w atrakcyjnych cenach. Co to oznacza dla Ciebie, jako klienta? Nie musisz iść na kompromisy – dobre, cienkie szkła, czy wytrzymałe i modne oprawki. Możesz mieć jedno i drugie.

Właściciel optyka online nie musi płacić dużych pieniędzy za utrzymanie lokalu w atrakcyjnej lokalizacji i optyków, którzy czekają na klienta. Wszystko odbywa się online i pracownicy, którzy nie obsługują zamówień, mogą wykonywać inne zadania, dlatego jest ich mniej. Właściciel optyka online ponosi niższe koszty, więc może zaoferować bardziej atrakcyjne ceny.

Cena oprawek to jednak nie tylko znaczek firmowy. Markowe oprawki są zwykle bardziej wytrzymałe i odporne na zabrudzenia, co w przypadku okularów jest kluczowe. Poza tym dochodzi aspekt wizualny. Ładnymi okularami możesz z powodzeniem zastąpić biżuterię.

Do wyboru masz najmodniejsze oprawki w danym sezonie. Dlaczego? Salon optyczny np. okulary.expert może zamawiać oprawki z hurtowni dopiero po Twoim zakupie, dlatego będzie oferował to, co właśnie jest na topie. Warto więc poczekać, aby mieć oprawki na czasie.

Możesz na spokojnie zastanowić się przed zakupem i skonsultować z rodziną i znajomymi. Okulary będziesz nosić przez lata, praktycznie cały czas, więc warto móc zastanowić się chociaż przez chwilę. W internecie znajdziesz wiele poradników, jak dobrać okulary do kształtu twarzy, nie powinno więc sprawić Ci to problemu.

Wady optyka online

Nie możesz przymierzyć okularów, jednak da się to obejść, idąc wpierw do stacjonarnego salonu. Musisz trochę poczekać na swoje oprawki, ale rekompensują to atrakcyjne ceny. Warto więc poczekać kilka dni.

Zalety optyka stacjonarnie

W stacjonarnym salonie optycznym możesz przymierzyć swoje oprawki przed zakupem oraz wykonać badanie wzroku. To ważne argumenty, jednak możesz również przymierzyć oprawki w salonie i znaleźć je taniej u optyka online.

Wady stacjonarnego optyka

Niestety, w momencie kiedy chcesz przymierzyć swoje oprawki przed zakupem, musisz udać się do stacjonarnego salonu. Licz się jednak z tym, że w takich salonach ceny są o wiele wyższe. Dlaczego? Właśnie dlatego, że są stacjonarne.

Właściciel salonu optycznego musi ponieść koszty wynajmu lokalu i pracowników, którzy są na miejscu – niezależnie od tego, czy są klienci, czy nie. Czyli nawet wtedy, gdy lokal nie zarabia, ponosi on duże koszty. Najwięcej zarabia się w atrakcyjnych lokalizacjach, gdzie koszty najmu są ogromne, np. w centrach handlowych albo przy głównych ulicach. Musisz więc albo zapłacić więcej za oprawki, np. oszczędzając na rodzaju szkieł korekcyjnych, albo zdecydować się na tańsze, mniej markowe oprawki.

Co to jednak oznacza dla Ciebie, czyli klienta? Poza wysokimi cenami musisz liczyć się z ograniczonym wyborem. Dlaczego? Im więcej oprawek na wystawie, tym potrzebny jest większy, czyli droższy, lokal. A i tak wybór nigdy nie jest zbyt duży.

Nie możesz też podejmować swojej decyzji wiecznie – w końcu za Tobą czekają inni klienci, szczególnie w salonie optycznym w dobrej lokalizacji. Musisz więc się śpieszyć, a to nie sprzyja trafnej decyzji.

Jak widzisz, każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Mamy nadzieję, że dzięki lekturze naszego artykułu podejmiesz dobrą decyzję.