Tandetne okulary przeciwsłoneczne mogą szkodzić…

Okulary przeciwsłoneczne nie stanowią jedynie składowej wyglądu. Ich podstawowym zadaniem, jakie powinny spełniać, jest ochrona oczu przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Kupowane na straganie mogą nie tylko nie chronić wzroku, ale wręcz szkodzić potęgując ryzyko schorzeń okulistycznych. Jak zwykłe, kupowane na straganie okulary przeciwsłoneczne mogą szkodzić oczom? I dlaczego warto je kupować w salonie optycznym?

Tanie okulary szkodzą zdrowiu oczu 

Brak ochrony oczu za pomocą okularów przeciwsłonecznych może prowadzić do poważnych schorzeń okulistycznych, a nawet uszkodzenia siatkówki. Jest to wynikiem zbyt długiej ekspozycji oczu na promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez słońce. Na dodatek negatywne skutki nadmiernej ekspozycji oczu na promienie UV mogą ujawnić się dopiero po wielu latach. 

Zwykłe kupione tanim kosztem okulary przeciwsłoneczne mogą niestety potęgować szkodliwy wpływ promieniowania UV. Wynika to przede wszystkim z faktu, że szkła w takich okularach jedynie zaciemniają obraz, nie chroniąc wzroku.

Źrenica oka pod wpływem zaciemnienia ulega rozszerzeniu, dopuszczając tym samym dużo większą dawkę promieni UV, co w efekcie prowadzi do powstania trwałych uszkodzeń narządu wzroku.

Dlatego mając na uwadze zdrowie oczu, należy wybierać okulary przeciwsłoneczne zapewniające ochronę przed negatywnym skutkiem promieniowania słonecznego.

Jakie okulary przeciwsłoneczne gwarantują ochronę wzroku? 

Najlepszą ochronę wzroku zapewniają okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV 400. Okulary takie powinny być dodatkowo oznaczone symbolem CE, który świadczy, że dany produkt spełnia normy Unii Europejskiej. 

Nie mniej ważny jest też odpowiedni dobór zaciemnienia soczewek okularowych i dopasowanie oprawek do kształtu twarzy. Ponieważ okulary przeciwsłoneczne powinny zdobić twarz, chroniąc jednocześnie oczy. Dlatego istotne jest, by idealnie przylegały do twarzy, asekurując oczy z każdej strony. 

Postaw na salon optyczny w Krakowie. 

Z tej przyczyny decydując się na zakup okularów, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów pracujących w salonie optycznym.

Zdecydowanym pionierem w sprzedaży wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych jest bezsprzecznie salon optyczny “Optykris” w Krakowie, którego szeroka propozycja produktowa jest również dostępna  na firmowej stronie www., pod adresem: „https://optykris.pl/oferta/okulary-przeciwsloneczne/„.  

Okulary przeciwsłoneczne damskie Kraków to zgodne z najnowszymi trendami mody, stylowe oprawki ze szkłami o różnym stopniu zaciemnienia wyposażonymi w filtr UV 400, który chroni wzrok w 100% przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.  

“Optykris” to także okulary przeciwsłoneczne męskie Kraków również gwarantujące 100% ochronę wzroku o modnych podkreślających męskie rysy twarzy oprawkach. 

Ponadto oferta salonu dotyczy także okularów z filtrem UV i dodatkowo filtrem polaryzacyjnym, który skutecznie niweluje wszelkie odbicia światła.

I unikatowych nakładek przeciwsłonecznych, które dzięki specjalnym zaczepom lub magnesom można zamocować na noszonych na co dzień okularach. 

Krótko reasumując salon optyczny “Optykris” w Krakowie to miejsce, w którym każdy znajdzie model okularów najlepiej dopasowany do rysów twarzy, ale przede wszystkim okularów, które przede wszystkim ochronią oczy przed prawdopodobieństwem pojawienia się schorzeń okulistycznych lub nieodwracalnych uszkodzeń siatkówki.