Dzień Matki – jaki prezent wybrać dla teściowej?

Większość osób zapewne nie ma problemu z wyborem prezentu dla swojej mamy. Jednak kupowanie upominku dla teściowej może być nieco bardziej kłopotliwe. W zależności od tego, jakie stosunki łączą nas z matką naszej drugiej połówki, warto wybrać coś bardziej zachowawczego, lub wręcz przeciwnie – osobisty drobiazg świadczący o zażyłości. Jaki prezent ba pewno sprawi jej radość?

Z teściową można mieć różne relacje. Czasami są one raczej stereotypowe, jednak niektórzy potrafią zbudować dobre relacje z matką swojego partnera lub partnerki. Jednak chyba każdej teściowej będzie miło, jeśli w Dniu Matki otrzymają upominek i życzenia również od synowej czy zięcia. To z pewnością dobry pomysł na ocieplenie relacji lub podtrzymanie dobrych stosunków. Co można wręczyć w takiej sytuacji?

Coś pysznego

Chyba każdy z nas lubi skosztować czasem jakichś słodkości. Dlatego czekoladki stanowią doskonały upominek dla mamy męża lub żony. Taki prezent jest bardzo uniwersalny, a jednocześnie niesie ze sobą ładunek ciepłych uczuć. Czekoladę wręczamy tym, którym naprawdę chcemy sprawić przyjemność. To także gwarancja, że osoba obdarowana również spojrzy na nas łaskawszym okiem. Warto wybrać słodycze wykonane z wysokiej jakości czekolady, która będzie miała najlepsze walory smakowe. Dobrym pomysłem będą czekoladki o ciekawych formach i dekoracji. Taki prezent można także dopasować do preferencji smakowych teściowej; do wyboru mamy wiele rodzajów czekolad, różne dodatki oraz nadzienia. Najlepiej, jeśli upominek będzie również efektownie zapakowany.

Kwiaty

Jednym z najpopularniejszych upominków na dzień matki są również kwiaty. Małe dzieci często wręczają swoim mamom bukiety własnoręcznie zebranych polnych kwiatów. Jednak jeśli chcemy wręczyć kwiaty swojej teściowej, to warto postawić na bardziej okazałą wiązankę. Przed zakupem dobrze jest też poznać znaczenie kwiatów, które zamierzamy wręczyć. Najlepiej wybrać takie w barwach, które świadczą o podziwie, szacunku, ciepłych uczuciach i szczerości, czyli błękitach, fioletach, różu czy bieli. Piękny bukiet z pewnością pomoże przełamać każde lody.

Coś osobistego

Są również osoby, które mają ze swoją teściową bardzo dobry kontakt. Niektórzy traktują ją niemal jak drugą matkę lub przyjaciółkę. W takiej sytuacji zwykle nie ma problemu z doborem prezentu. Jeśli w relacjach z teściową panuje luźna, ciepła atmosfera, to możesz zdecydować się na podarowanie jej czegoś bardziej osobistego. Może to być drobny upominek, np. wspólne zdjęcie w ładnej ramce lub kubek z zabawnym napisem. Teściową na pewno ucieszy również zgodna z jej gustem biżuteria z subtelnym grawerem.

Indywidualnie dobrany prezent

Czasem wiemy, że teściowa chciałaby dostać konkretną rzecz. Może np. sygnalizować, że coś się jej zepsuło lub skończyło – wtedy warto jej to kupić. Aby ułatwić sobie zadanie, można podpytać również męża lub żonę, w końcu zna swoją mamę najlepiej. Prezent, który jest odpowiedzią na potrzebę, świadczy o tym, że dana osoba jest dla nas ważna. Dodatkowo stanowi też sygnał, że uważnie jej słuchamy, więc jest też oznaką szacunku.