Okulary przeciwsłoneczne dla aktywnych dzieci – jak wybrać mądrze?

Okulary przeciwsłoneczne przydają się nie tylko na plaży, ale także w mieście. Promieniowanie słoneczne jest wyjątkowo szkodliwe dla oczu dzieci. To właśnie ich wzrok wymaga największej ochrony, którą zapewnić mogą mądrze wybrane okulary przeciwsłoneczne. Jakie okulary wybrać i na co zwrócić uwagę? 

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci- na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Okulary przeciwsłoneczne są niezbędną ochroną dla delikatnego układu wzrokowego dzieci przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Warto wiedzieć, że średnica źrenicy dziecka jest znacznie większa niż w przypadku dorosłego. Ponadto, soczewki wewnątrzgałkowe oczu dzieci są bardziej przezierne niż u dorosłych co sprawia, że większa ilość szkodliwego promieniowania UV może dotrzeć do siatkówki, uszkadzając ją. To dlatego wybór okularów przeciwsłonecznych dla dzieci jest tak ważny, a zarazem trudny. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na filtr. Idealne okulary posiadają filtr UV400, co oznacza, że blokują całe promieniowanie UV. Okulary muszą być także w pełni bezpieczne dla dziecka. Elastyczne oprawki stworzone z bezpiecznych materiałów, odporne na zniszczenia mechaniczne, o które w przypadku dzieci nietrudno, to podstawowe parametry idealnych okularów. Podczas zabawy dzieci łatwo o uszkodzenia szkieł, dlatego one także muszą być wykonane z wytrzymałego i trwałego materiału. Okulary muszą być dopasowane do twarzy dziecka, by zapewnić mu pełen komfort i swobodę. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie gumki lub elastycznego paska, który zapobiegnie zsuwaniu się okularów z nosa. Ergonomiczne rozwiązania sprawią, że okulary staną się nieodłącznym elementem stroju malucha, zapewniając mu pełen komfort i ochronę delikatnych oczu. 

Okulary przeciwsłoneczne w ofercie UVOK.pl

Okulary dostępne w ofercie UVOK to najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, jakie możesz podarować swojemu maluchowi. Doskonale chronią oczy dziecka dzięki zastosowaniu filtra UV400. Wszystkie modele okularów z oferty posiadają ten właśnie filtr, co gwarantuje pełną ochronę. Są wytrzymałe i elastyczne, stworzone z pełni bezpiecznych, przebadanych materiałów. Dla aktywnych, małych dzieci polecamy szczególnie Mokki, których wytrzymałość i elastyczność zapewnią długotrwałą żywotność i doskonałą ochronę oczu dziecka. Opatentowane rozwiązanie Click&Change, czyli brak zastosowania śrubek doskonale nadaje się dla najmłodszych. Zestaw zawiera dwie pary okularów- jedne z polaryzacją, a drugie bez niej. Przygotuj się na lato i zamów okulary przeciwsłoneczne dla swojego dziecka już dziś. Zapraszamy na uvok.pl.