Zadbaj o włosy z kosmetykami Olaplex

Produkty Olaplex do pielęgnacji włosów, jeszcze kilka lat temu były zupełnie nieznane. Dziś święcą triumfy zarówno w salonach fryzjerskich, jak i wśród użytkowniczek stosujących je w domu. Rozgłos zapewniła im  znana celebrytka Kim Kardashian, która pokazała ich zalety w mediach społecznościowych. Kosmetyki te dostępne są w Polsce i można je kupić nie wychodząc z domu – w drogerii internetowej. Można zaopatrzyć się w pojedyncze produkty, jak i całe zestawy. 

1. Produkty Olaplex dla profesjonalistów

2. Kosmetyki Olaplex do stosowania w domu – efekty

3. Inne preparaty Olaplex

Produkty Olaplex dla profesjonalistów

Kosmetyki do włosów Olaplex są szczególnie polecane dla osób o włosach zniszczonych farbowaniem, środkami do stylizacji, działaniem wody morskiej lub wysokiej temperatury. Umyj włosy szamponem Olaplex, a już po pierwszym użyciu dostrzeżesz spektakularne efekty. Włosy staną się nawilżone, bardziej błyszczące i miękkie. Kosmetyk odbudowuje bowiem zniszczone wiązania włosa i przywraca mu dawny blask. Fryzjerzy w profesjonalnych salonach radzą stosować Olaplex przy intensywnych zabiegach, jak np. rozjaśnianie włosów z bardzo ciemnych na platynowy blond. Preparaty No.1 Olaplex Bond Multiplier oraz No.2 Olaplex Bond Perfector, są przeznaczone dla profesjonalistów i dostępne w salonach fryzjerskich. Ale w drogeriach internetowych, można kupić kosmetyki tej marki, które możesz z powodzeniem stosować w w domu. Składniki odżywcze zawarte w szamponach, odżywkach i olejkach przeznaczonych do każdego rodzaju włosów, sprawią, że osiągniesz podobne efekty, jak podczas wizyty u fryzjera. 

Kosmetyki Olaplex do stosowania w domu – efekty

Jeśli twoje włosy są bardzo zniszczone, przesuszone i łamliwe, przyda ci się intensywna kuracja odbudowująca. Wykorzystaj najpierw No.0 Intensive Bond Building Hair Treatment. To preparat, który przygotuje twoje włosy na przyjęcie kosmetyków odbudowujących strukturę włosa. Nanieś go dokładnie na wszystkie pasma, pozostaw na kilka minut i spłucz. Następnie nanieś drugi kosmetyk, czyli Olaplex No.3 Hair Perfector. Ma on postać delikatnego balsamu, który odbudowuje zerwane wiązania dwusiarczkowe, czyniąc włosy silniejszymi i błyszczącymi. Na koniec, nałóż Olaplex No.8 Bond Intense Moisture Mask, która nawilży twoje pasma, dzięki czemu staną się bardziej podatne na układanie. Efekty tej intensywnej kuracji widoczne są od razu po jej przeprowadzeniu. Marka Olaplex proponuje również produkty do codziennej pielęgnacji włosów. Najlepiej użyć szamponu do wszystkich rodzajów włosów No.4 Bond Maitenance Shampoo. Zawiera on olejki z owoców granatu, jagód acai oraz rozmarynu i oregano. Te ostatnie składniki stymulują porost włosów, a pozostałe oczyszczają także skórę głowy i działają ochronnie i przeciwzapalnie. Do stylizacji fryzury warto wybrać delikatny krem No.6 Bond Smoother, natomiast ochronę przed niekorzystnymi czynnikami środowiska zapewni olejek Olaplex No.8. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z produktów tej marki nie zawiera szkodliwych substancji jak np. siarczany, parabeny lub gluten. 

Inne produkty Olaplex

Wszystkie wymienione preparaty Olaplex można kupić w drogerii internetowej. Dostępne są pojedynczo, lub w zestawach przeznaczonych do intensywnych kuracji, codziennej pielęgnacji oraz ochrony włosów. Oprócz opisanych powyżej, marka proponuje np. szampon głęboko oczyszczający. Pozwala on pozbyć się nagromadzonego w ciągu dnia kurzu, oraz usunąć resztki środków do stylizacji. Kiedy nie mamy czasu, by umyć włosy, możemy skorzystać z suchego szamponu, który pozwoli na kilka godzin odświeżyć fryzurę. Nie zastąpi on jednak tradycyjnego szamponu, stosowanego na mokro. Paniom farbującym włosy na blond, przydadzą się kosmetyki z dodatkiem fioletowego pigmentu. Jego zadaniem jest usuwanie niechcianego, żółtego odcienia i nadawanie pasmom, eleganckiego, chłodnego koloru.