Jak powstrzymać starzenie się skóry?

Obraz autorstwa Freepik

Starzenie się skóry to naturalny, nieunikniony proces, który dotyka każdą z nas. Pierwsze objawy, które stopniowo pojawiają się na skórze możesz zaobserwować już po 25. roku życia, kiedy zawartość naturalnego kolagenu w organizmie zaczyna spadać. Skóra staje się bardziej sucha, zmniejsza się jędrność i elastyczność, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Proces starzenia jest wynikiem działania wielu czynników, takich jak promieniowanie słoneczne, palenie papierosów czy niewłaściwe odżywianie. Przekonaj się, jak spowolnić ten proces, a także poznaj korzyści płynące z regularnej suplementacji kolagenu w kontekście kondycji skóry.

JAKIE CZYNNIKI PRZYSPIESZAJĄ STARZENIE SIĘ SKÓRY?

Zmiany zachodzące w Twojej skórze wynikają z działania wielu czynników. Proces starzenia się skóry związany jest zarówno z wiekiem, jak i prowadzonym trybem życia. Palenie papierosów, promieniowanie UV, zanieczyszczenia, stres czy nieodpowiednia dieta, nie wpływają korzystnie na kondycję skóry. Ze względu na bezpośredni kontakt ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, skóra zwykle starzeje się szybciej niż inne organy, a efekty są bardziej zauważalne. Zastanawiasz się, jak opóźnić ten proces? Kluczową rolę odgrywa odpowiednia profilaktyka, która polega między innymi na unikaniu czynników przyspieszających starzenie i wsparciu skóry od wewnątrz, poprzez suplementację kolagenu.

PROFILAKTYKA PRZECIWSTARZENIOWA

Zdrowy tryb życia, zróżnicowana dieta, regularna aktywność fizyczna i odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry oraz ochrona przeciwsłoneczna, to podstawa profilaktyki przeciwstarzeniowej. Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce i pamiętaj o systematycznym aplikowaniu kremów z filtrem. Zadbaj o prawidłowo zbilansowaną dietę, w której nie zabraknie różnokolorowych owoców i warzyw, „zdrowych tłuszczów” (czyli tłuszczów roślinnych), antyoksydantów (takich jak witamina C i E) oraz odpowiedniej ilości wody. Unikaj palenia papierosów i zwróć uwagę, aby w Twoich kosmetykach znalazły się antyoksydanty oraz składniki o działaniu odżywczym i nawilżającym. Możesz też skonsultować ze specjalistą zastosowanie zabiegów kosmetologicznych opóźniających starzenie, takich jak mezoterapia igłowa czy peelingi chemiczne.

ROLA SUPLEMENTACJI KOLAGENU W ZACHOWANIU MŁODZIEŃCZEGO WYGLĄDU

Dodatkowym wsparciem dla skóry od środka, może być również regularna suplementacja kolagenu. Czy wiesz, że białko to stanowi ok. 70 % Twojej skóry? Niestety, z biegiem czasu zmniejsza się zawartość kolagenu w Twoim organizmie. Proces ten nasilają również inne czynniki – promieniowanie słoneczne, stres czy choroby. Odpowiedni poziom kolagenu wspiera kondycję skóry, zapewniając jej właściwe nawilżenie, sprężystość, jędrność i gładkość. Kolagen hydrolizowany stosowany doustnie dociera do głębszych warstw Twojej skóry, poprawiając jej kondycję i wygląd. Jego systematyczna suplementacja zmniejsza widoczność zmarszczek, odmładzając skórę. Kolagen hydrolizowany znajdziesz w suplemencie diety Vital Proteins – marce kolagenu nr 1 w USA*, która oferuje najwyższą ilość tego białka w zalecanej dziennej porcji na polskim rynku. To 100 % czysty kolagen – bez smaku, zapachu i żadnych dodatków. Niezależnie od tego, czy wybierzesz wersję wołową (Collagen Peptides) czy rybią (Marine Collagen), możesz dodać go do dowolnego dania czy napoju, zarówno ciepłego, jak i zimnego. Zadbaj o siebie od środka z Vital Proteins i ciesz się młodzieńczym wyglądem!

*SPINS, Total US MULO + NATURAL ENHANCED, okres 52 tygodni (wstecz od 30.10.2022).

Piśmiennictwo:

  1. León-López A., Morales-Peñaloza A., Martínez-Juárez V. M., Vargas-Torres A., Zeugolis D. I., Aguirre-Álvarez G. Hydrolyzed Collagen—Sources and Applications. Molecules 2019; 24(22): 4031.
  2. Nowicka-Zuchowska A., Zuchowski A. Kolagen – rola w organizmie i skutki niedoboru. Lek w Polsce 2019; 29 (11/12): 6–10.

Artykuł sponsorowany.