Kim jest właścicielka marki La Mania

Właścicielką i dyrektorem kreatywnym polskiej marki odzieżowej La Mania jest Joanna Przetakiewicz. Projektantka urodziła się w 1967 r. w Warszawie i z wykształcenia jest radcą prawnym. Markę La Mania utworzyła w 2010 r. z pomocą samego Karla Lagerfelda. Celem businesswoman jest stworzenie lini pret-a-porter, czyli kolekcji ubrań dostępnych w sklepie, za sprawą produkcji seryjnej, a nie szytej na zamówienie.

La Mania od lat odnosi sukcesy w Polsce oraz zagranicą.

Cytaty Joanny Przetakiewicz

„Zawsze byłam wolna, bo robiłam to, na co w danym momencie miałam ochotę. Wyszłam za mąż jako bardzo młoda dziewczyna. Na studiach urodziłam trójkę dzieci. Obroniłam magisterkę, skończyłam aplikację radcowską, założyłam pierwszy biznes. Czułam się spełniona. Moje poczucie szczęścia, od kiedy pamiętam, opiera się na tym, że wszystko, co robię, robię z pasją i zaangażowaniem. Wiele lat temu, gdy byłam  w trzeciej ciąży, jednocześnie pisząc magisterkę i rozkręcając firmę, przyjaciółka zapytała mnie, jakim cudem przy takiej ilości obowiązków zachowuję optymizm. Powiedziałam jej, że jest dokładnie odwrotnie: czuję się optymistką  i dlatego sobie radzę.”

„Dorośli synowie często stają się opiekunami swoich mam, zwłaszcza tych, które samotnie ich wychowały. Tak jest i w naszym przypadku. Oni mnie szanują, ale też otaczają troską. Zawsze wspierali, wiedząc, że musiałam być dla nich ojcem i matką, więc starałam się dwa razy bardziej.”

„Jestem mamą, która czasem zachowuje się, jakby była młodsza od nich. Razem wyjeżdżamy na wakacje. Mamy podobne  poczucie humoru, czytamy te same książki, wzruszają nas te same filmy.  Synowie przyjaźnią się z moimi przyjaciółmi, a ja świetnie dogaduję się z ich rówieśnikami.”

„Miałam dwóch mężów, bo Janek był moim mężem pod prawem szwajcarskim. To był ideał męża i ideał małżeństwa. (…) Mam za sobą dwa małżeństwa – jedno 15 lat, drugie 10. Więc jak wyjdę za mąż kolejny raz, to musi to być wyjątkowa osoba i ja muszę być totalnie zakochana.”