Jakie usługi wchodzą w skład pakietu medycznego dla jednoosobowej firmy?

W Polsce żyje około 2,5 miliona osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Nierzadko pracują one bardzo ciężko i w ponadnormatywnym wymiarze czasowym, co skutkuje rozmaitymi problemami zdrowotnymi. Na szczęście istnieje coś takiego jak pakiet medyczny dla jednoosobowej firmy, który gwarantuje szybki dostęp do lekarzy i szereg dodatkowych usług pozwalających optymalnie zadbać o kondycję organizmu.

Kilka realnych korzyści 

Prywatny pakiet medyczny stanowi idealny wybór dla samozatrudnionych, ponieważ zapewnia sporą oszczędność cennego czasu. W ramach standardowego ubezpieczenia NFZ oczekiwanie na wizytę u specjalisty wynosi od dwóch miesięcy do nawet roku, natomiast omawiane świadczenie daje możliwość natychmiastowej konsultacji w jednym z licznych ośrodków zlokalizowanych na terenie całego kraju (ewentualnie skorzystania z konkretnego zabiegu). Wpływa to oczywiście na zwiększenie efektywności leczenia. 

Kolejną niewątpliwą zaletą jest wygoda, wynikająca bezpośrednio z wirtualnego przepływu informacji. Pacjent zyskuje wgląd do internetowego serwisu, co w znacznym stopniu usprawnia zarządzanie wizytami, receptami i innymi kwestiami zdrowotnymi. Na uwagę zasługuje również fakt, że pakiet medyczny dla jednoosobowej firmy wymaga jedynie opłacania comiesięcznego abonamentu w ustalonej kwocie. Jeśli zatem zachodzi konieczność poddania się jakiejś skomplikowanej procedurze, to nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów. 

Nieoceniona pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia 

Przeciętny pakiet dedykowany pojedynczym przedsiębiorcom obejmuje zwłaszcza ekspresowy dostęp do kardiologa, reumatologa, ortopedy, internisty, endokrynologa, ginekologa, urologa, okulisty, psychiatry bądź innego wykwalifikowanego lekarza (w ciągu 24 godzin). Wizyty stacjonarne są nielimitowane, a wybór specjalisty zależy wyłącznie od aktualnych potrzeb zdrowotnych danego pacjenta.

Istnieje też opcja zdalnej konsultacji bez wychodzenia z domu – np. poprzez łącze telefoniczne, czat elektroniczny, ewentualnie komunikator wideo. Jest to rozwiązanie wyjątkowo atrakcyjne dla osób, które z powodu intensywnej pracy nie mają zbyt dużo wolnego czasu w ciągu dnia. Pakiet oferuje ponadto zróżnicowane zabiegi ambulatoryjne (punkcja stawowa, laseroterapia, ), badania diagnostyczne bez skierowania (USG, EKG, cytologia, markery nowotworowe), a nawet usługi typowo pielęgniarskie (prowadzenie ciąży, pobieranie krwi, mierzenie ciśnienia, szczepienie).

Ochrona niezależnie od miejsca pobytu

Pakiet medyczny dla jednoosobowej działalności gwarantuje zarówno kompleksową opiekę lekarską (łącznie z koordynacją leczenia szpitalnego), jak i błyskawiczne weryfikowanie rezultatów badań, realizowanie recept przez Internet i zamawianie wizyt domowych. Przedsiębiorca ma zawsze możliwość rozszerzenia świadczenia na członków najbliższej rodziny, co odgrywa istotną rolę w kontekście jego komfortu psychicznego.

Wszystkie usługi wykonywane w ramach posiadanej polisy pozostają aktywne podczas podróży służbowych – odbywanych na obszarze Polski i za granicą. To ogromne udogodnienie w przypadku osób zmuszonych do nieustannego przemieszczania się ze względu na profil biznesu. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że omawiany pakiet obowiązuje zazwyczaj przez 12 miesięcy (z opcją przedłużenia albo rezygnacji).