Jakie kurtki zimowe warto wybrać w tym sezonie?

Coraz więcej kobiet przy wyborze kurtki zimowej zwraca uwagę nie tylko na jej wygląd, ale także na jakość materiałów, z których została wykonana. Od dłuższego czasu dużą popularnością cieszą się kurtki puchowe. Jaki model warto wybrać i na co zwrócić uwagę?

Modne wzory kurtek na nadchodzącą zimę

Odzież typu outdoor https://www.nessi-sport.com/outdoor to ubrania, które mają jednocześnie chronić ciało przed zimnem oraz zapewniać komfort i wygodę noszącym. Kobiety doceniają także stylowy wygląd ciepłych ubrań. W nadchodzącym sezonie na zimowych stokach i ulicach miast z pewnością zobaczysz sporo kolorowych wzorów.

Najmodniejsze kurtki puchowe https://www.nessi-sport.com/kurtki-puchowe tej zimy to tropikalne grafiki, odważne połączenia kolorystyczne i geometryczne wzory. Przy wyborze dobrze ocieplonych modeli można zdecydowanie postawić na krótkie warianty z kapturami. Natomiast kaptury powinny być na tyle duże, aby pod nimi mieściła się jeszcze czapka.

Kolor wzorów na kurtce warto dopasować do reszty dodatków – rękawiczek, szalika czy czapki. Mnogość szalonych wzorów w tym sezonie pozwoli dobrać idealną kurtkę właściwie w każdej palecie barw. Przy tym poleca się także uwzględnienie własnego typu urody, aby idealnie dopasować kolor.

Kurtki puchowe – jakie mają zalety?

Zaletą kurtek puchowych jest to, że wystarczy niewiele puchu, aby stworzyć szczelną barierę przed mrozem czy wiatrem. Dzięki temu kurtki nie muszą być bardzo grube, co wpływa na wygodę ich noszenia i nie ogranicza ruchów m.in. podczas jazdy na nartach czy zabaw z dziećmi na śniegu.

Puch jest lekki, a porządnie uszyte kurtki są w stanie służyć przez wiele lat bez tracenia swoich właściwości. Poza tym da się je łatwo czyścić i zawsze odpowiednio przygotować na nowy sezon. Puch nie ulega zniszczeniom w pralce, o ile zastosujesz się do informacji dotyczących prania zawartych na metce.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przy wyborze kurtki puchowej konieczne trzeba wziąć pod uwagę rodzaj materiału zewnętrznego modelu. Najlepiej stawiać na tkaniny wiatro- i wodoszczelne, które sprawdzą się nawet podczas silnych opadów śniegu. Wnętrze kurtki musi być miłe w dotyku, aby nie podrażniać skóry.

Kurtka powinna mieć membrany, które mimo utrzymywania ciepła przy ciele pozwalają materiałowi oddychać. Warto zwracać uwagę na liczbę kieszeni, ściągacze przy nadgarstkach czy pikowania na kurtce. Dzięki ciekawym przeszyciom sylwetka prezentuje się znacznie lepiej. Przed zakupem dowiedz się także, jaka jest jakość zawartego w danym modelu puchu i czy pochodzi on z etycznych źródeł.