Jak wybrać portfel skórzany?

Portfele skórzane zdecydowanie nie wychodzą z mody! To element galanterii kojarzący się z uniwersalną klasyką i szykiem w każdych okolicznościach – nic więc dziwnego, że tak chętnie kupujemy takie dodatki dla siebie lub na prezent. Portfele damskie i męskie ze skóry są dostępne w tak szerokim asortymencie, że znalezienie tego idealnego wcale nie stanowi prostego zadania. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jakie detale mają szczególne znaczenie.

1. Jak wybrać portfel skórzany?

2. Klasyka zawsze w cenie, czyli kolor ma znaczenie

3. Czy to na pewno skóra?

Niezależnie, czy kupujesz portfel skórzany dla siebie czy na prezent, powinieneś dopasować go do potrzeb przyszłego właściciela. W pierwszej kolejności rozważ kilka kluczowych kwestii: ile przegródek na karty będzie potrzebne, czy właściciel korzysta także z bilonu, gdzie najczęściej będzie noszony portfel.

Jak wybrać portfel skórzany?

Jeśli odpowiesz na powyższe kluczowe pytania, zdecydowanie łatwiej będzie ci dobrać właściwy skórzany portfel. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

  • Wielkość portfela

Skórzane portfele są dostępne w wielu wymiarach, a dopasowanie odpowiedniego jest uzależnione między innymi od przyzwyczajeń użytkownika. Małe portfele sprawdzą się jako dodatek noszony w kieszeni lub niewielkiej torebce (gdy mamy na myśli portfel damski) lub gdy mieszczą głównie karty płatnicze. Osoby, które karty kredytowe i płatnicze w sporej ilości, a dodatkowo noszą także zapas gotówki, wizytówek czy kart lojalnościowych, często poszukują maksymalnej funkcjonalności użytkowania i większych gabarytów.

  • Kształt i liczba przegródek

Ten aspekt ma związek z poprzednim. Portfele średnie i duże są w stanie pomieścić więcej kart i gotówki niż najmniejsze modele portfeli skórzanych.

  • Sposób zapięcia

Portfele skórzane są zapinane na patkę lub na zamek. Niektóre nie mają zapięcia w ogóle, co daje szybki i wygodny dostęp do zawartości, jednak nie sprawdzi się przy wielu przedmiotach, które zwyczajnie będą wówczas wypadać.

Klasyka zawsze w cenie, czyli kolor ma znaczenie

Kolor portfela ma duże znaczenie z punktu widzenia estetyki. Producenci najczęściej stawiają na ponadczasową klasykę, czyli czerń, brąz lub efektowny koniakowy. Barwy takie jak grafit, szarość czy brązy nie brudzą się tak bardzo i nie przyjmują śladów palców, co może mieć znaczenie użytkowe.

Czy to na pewno skóra?

Jeżeli zależy ci, by portfel rzeczywiście był wykonany ze skóry, zwróć uwagę na jakość tworzywa. Sprawdź dane na karcie dołączonej do produktu. Pamiętaj także, że galanteria skórzana ma specyficzny zapach.