Jakie akcesoria do girlandy wybrać, by stworzyć wymarzoną aranżację? Podpowiadamy

Girlandy ogrodowe to wyjątkowe dekoracje, których popularność wciąż rośnie. Choć w sklepach dostępne są rozmaite modele, niekiedy potrzebne są niestandardowe rozwiązania. Wówczas dobrą opcją jest przygotowanie tej dekoracji samodzielnie. Niezbędne są jednak do tego odpowiednie komponenty. Jakie akcesoria do girlandy będą Ci potrzebne? Czytaj dalej – wyjaśniamy.

Jakie akcesoria do girlandy warto mieć pod ręką podczas montażu?

Girlanda ogrodowa to niezwykle praktyczna i oryginalna dekoracja świetlna. Choć w sklepach jest dostępna w rozmaitych odsłonach, wiele osób decyduje się na wykonanie tej ozdoby samodzielnie. Wbrew pozorom to bardzo proste. Aby stworzyć girlandę, potrzebujesz kilku komponentów. Przyda Ci się oczywiście kabel do girlandy, a także oprawki, wtyczka, przedłużacz, haczyki i żarówki.

Kupując akcesoria, zwróć uwagę na długość kabla. Oszacuj, jak długi przewód do girlandy będzie Ci potrzebny. Następnie wybierz odpowiednią ilość oprawek i żarówek. Dopasuj do nich wtyczkę, gniazdko przelotowe i haczyki, by dekoracja tworzyła spójną całość. Zwykle komponenty te są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu bez problemu stworzysz oryginalną dekorację wpisującą się w Twoją aranżacyjną wizję.

Jakie żarówki do girland sprawdzą się najlepiej?

Do samodzielnego wykonania oryginalnej świetlnej dekoracji będziesz potrzebować nie tylko przewodu czy wtyczki do girlandy, ale przede wszystkim żarówek. Rynek oferuje w tym obszarze mnóstwo możliwości. Wybierając elementy pasujące do Twojej dekoracji, koniecznie zwróć uwagę na rodzaj gwintu. Najczęściej wykorzystuje się gwint E27. Ważna jest też barwa światła. W e-sklepie NewLed, w kategorii: https://www.newled.pl/pl/c/Zarowki-LED-do-girland/18, znajdziesz zarówno żarówki emitujące ciepły, jak i zimny strumień świetlny. Chłodne światło jest przyjazne dla oka i perfekcyjnie podkreśla najważniejsze atuty przestrzeni. Z kolei barwa ciepła wprowadzi do ogrodu przytulny nastrój.

O czym musisz pamiętać, wybierając akcesoria do girlandy?

Wszystkie akcesoria do girlandy, które wybierzesz, powinny być dostosowane do warunków, w jakich zamierzasz zawiesić dekorację. Upewnij się, że każdy komponent wykonano z wysokiej jakości materiałów. Muszą być trwałe i odporne na szereg niekorzystnych czynników. Celuj więc w akcesoria z wyższym poziomem szczelności, czyli co najmniej IP44. Wybranie komponentów wykonanych z wysokogatunkowych tworzyw jest szalenie istotne. Odpowiada bowiem za niezawodność girlandy i bezpieczeństwo jej użytkowania.