Jaki jest najbardziej uniwersalny rodzaj biustonoszy?

Na rynku bieliźniarskim dostępnych jest wiele fasonów i wzorów biustonoszy, które przeznaczone są do różnych celów. Jednak najbardziej uniwersalnym modelem jest stanik balkonetka, który właściwie pasuje do wszystkich kobiet.

Jaki jest najbardziej funkcjonalny i praktyczny biustonosz?

Spośród wielu rodzajów biustonoszy codziennych, seksownych z fiszbinami, czy też bez nich, zdecydowanie najpraktyczniejszy i właściwie pasujący niemal do każdej damskiej stylizacji, jest biustonosz typu balkonetka. Uniwersalny kształt tego stanika, czyli otwarta klatka piersiowa, oraz szerokie ramiączka, pozwalają nosić nawet bardzo odsłaniającą ciało sukienkę z głębokim dekoltem. Doskonale sprawdzi się on także, założony do zwykłego T-shirtu lub pod luźną koszulę, ponieważ delikatnie eksponuje i równocześnie skutecznie podtrzymuje kobiecy biust. Jednak, by być autentycznie zadowolonym z wyboru, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar.

Niekiedy jednak wsparcie zwykłego, codziennego biustonosza nie wystarcza i wówczas warto sięgnąć po model balkonetki push-up, który będzie miał bardziej zamkniętą i dobrze podtrzymującą konstrukcję. Jednak, aby wybrać odpowiednią balkonetkę, musimy się stosować do kilku prostych zasad, których nieprzestrzeganie sprawi, że bielizna będzie niewygodna i może powodować dokuczliwy dyskomfort. Balkonetka push-up jest to model idealny zwłaszcza dla właścicielek małych piersi, ponieważ może wizualnie powiększyć biust nawet o 2-3 rozmiary. Dlatego też Panie z niewielkim biustem również atrakcyjnie i seksownie wyglądają w tego rodzaju bieliźnie. Jeśli stawiamy na wysoką jakość naszej bielizny, to z pewnością nigdy nas nie zawiedzie klasyczny biustonosz Triumph

Z kolei, jeśli chodzi o właściwe pomiary, to lepiej ich nie robić samodzielnie, tylko skorzystać z czyjejś pomocy, aby były one dokładniejsze. Podczas mierzenia, taśma pomiarowa powinna być ułożona równolegle do podłogi. Wybierając biustonosz o większej objętości, warto sprawdzić, czy miseczka dokładnie przylega do ciała, ale nie uciska. Z kolei dla lepszego podtrzymania, warto wybrać model, w którym miseczki są wzmocnione silikonowym paskiem. Właściwie dobrany stanik nie powinny uciskać klatki piersiowej, a jedynie ściśle przylegać do ciała. Zadaniem tego rodzaju pasków jest przytrzymanie miseczki, jednak nie powinny one spadać z ramienia, ani wbijać się w skórę. Poza tym lepiej wybrać stanik z odpinanymi ramiączkami, ponieważ taki model można nosić nawet pod otwartą sukienką.

Czym charakteryzuje się stanik typu balkonetka?

Początkowo stanik balkonetka oznaczał otwartą górną część klatki piersiowej, oraz dobre podparciem dolnej części. Poza tym cechował się szeroko rozstawionymi paskami naramiennymi. Jednak w miarę rozwoju wyobraźni projektantów, biustonosz zakrywający od 1/2 do 3/4 klatki piersiowej, zaczął być uważany za balkonetkę. W 1949 roku Marilyn Monroe wypromowała inny rodzaj balkonetki, który szybko rozprzestrzenił się na całym świecie.

Jeśli chodzi o pochodzenie nazwy balkonetka, to istnieje na ten temat teoria, że budowa tego stanika oparta jest na cechach konstrukcyjnych balkonu. Model wykonany jest w taki sposób, że patrząc od góry w ogóle nie widać biustonosza, ponieważ miseczki umiejscowione są ciasno od dołu, a ramiączka nie są widoczne pod ubraniem.

Polecamy!