Ortodoncja w Łodzi – poznaj Klinikę Stomatologii Neo Dentica

Uśmiech to nasza wizytówka. Nie każdy jednak miał tyle szczęścia, aby urodzić się z pięknymi, równymi zębami. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musimy być skazani na łaskawość natury i możemy bez trudu skorzystać z nowoczesnych technik stomatologicznych. Dzięki temu każdy może mieć uśmiech, o jakim marzy. Coraz powszechniej na aparaty ortodontyczne decydują się nie tylko dzieci czy nastolatkowie, ale również osoby dorosłe.

Przyczyn krzywych zębów może być wiele. Wśród najczęstszych możemy wyróżnić złe nawyki z dzieciństwa jak np. ssanie kciuka lub zbyt długie ssanie smoczka, uwarunkowania genetyczne, wyrastające ósemki czy zbyt szybkie wypadnięcie zębów mlecznych.

Gdzie znajdziesz sprawdzonego ortodontę w Łodzi?

Jeśli marzysz o równych zębach i pięknym uśmiechu to zachęcam do zapoznania się z ofertą Kliniki Stomatologicznej i Medycyny Estetycznej Neo Dentica

https://www.neodentica.pl/zakres-uslug/ortodoncja/. Klinika ortodontyczna znajduje się w Łodzi przy ulicy Szparagowej 10. Zespół wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów w pełni profesjonalnie podejmie się Twojego leczenia ortodontycznego. Indywidualne podejście oraz wykorzystanie wysokiej jakości sprzętu i nowoczesnych metod gwarantuje zadowolenie. W ofercie znajdziesz zarówno aparat ortodontyczny stały, ruchomy jak i popularny w ostatnim czasie niewidoczny aparat ortodontyczny czyli aparat invisalign.  

Czym jest ortodoncja?

Piękne, równe zęby wpływają nie tylko na poprawę estetyki, ale również na nasze zdrowie. Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się diagnostyką, leczeniem oraz zapobieganiem występowaniu nieprawidłowości zgryzu, położenia zębów oraz zaburzeń rysów twarzy. Ortodoncja zajmuje się leczeniem między innymi stłoczeń zębów, zgryzów otwartych, głębokich, tyłozgryzów, przodozgryzów, zgryzów krzyżowych, przewieszonych, zaburzeń rozwojowych żuchwy lub szczęki. Leczenie ortodontyczne obejmuje zarówno terapię z wykorzystaniem aparatów zdejmowanych (ruchomych), jak i stałych. 

Zadanie ortodoncji polega na doprowadzeniu zębów do prawidłowego ustawienia w łuku zębowym oraz odtworzeniu właściwego zwarcia między żuchwą a szczęką. 

Aparat na zęby w starszym wieku? 

Bez względu na to, w jakim wieku jesteś, jeśli marzysz o pięknym uśmiechu to zapraszamy do skontaktowania się z kliniką. Zasadniczo nie występują żadne ograniczenia wiekowe dla osób, które mają w planach terapię wad zgryzu, natomiast wiek stanowi determinujący czynnik co do wyboru metody leczenia. Fakt, że leczenie dzieci jest procesem mniej wymagającym i szybszym niż leczenie dorosłych nie dyskwalifikuje drugiej grupy w leczeniu, natomiast warto się tą kwestią zająć na jak najwcześniejszym etapie, gdyż praca ortodonty z dzieckiem pozwala na znacznie większe możliwości szybszej i skuteczniejszej korekcji. 

Należy pamiętać, że nieleczone wady mogą w konsekwencji doprowadzić do powstania poważniejszych komplikacji, takich jak np. choroby przyzębia, wysuwanie się zębów, rozchwianie, a także zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych.

Oto kilka podstawowych objawów, które mogą sugerować potrzebę konsultacji ortodontycznej:

  • szkodliwe nawyki – obgryzanie paznokci, długopisów, ssanie palca,
  • asymetria w rysach twarzy,
  • oddychanie ustami,
  • wada wymowy,
  • przedwczesne wypadnięcie zębów mlecznych itd.