Hurtownia chemii gospodarczej – co powinna oferować?

Hurtownia chemii gospodarczej - co powinna oferować?

Kiedy chcemy zachować porządek i dodać swojemu wnętrzu blasku, stosowanie chemii gospodarczej to konieczne rozwiązanie. Aby nasze mieszkanie było lśniące i pachniało czystością, niezbędne jest zaopatrzenie go w niezbędne środki czystości. W poniższym artykule dowiesz się, jakie produkty muszą znaleźć się w dobrze wyposażonej hurtowni chemii gospodarczej.

Chemia gospodarcza – domowy niezbędnik 

Chemia gospodarcza to zbiór produktów używanych do usuwania wszelkich zabrudzeń, z którymi mamy do czynienia m.in. w domu czy w biurze. Oprócz tego mają one za zadanie pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Produkty tego rodzaju są dostępne w szerokiej ofercie wielu sklepów stacjonarnych, ale również na stronach internetowych hurtowni. Z bogatym asortymentem środków czystości możesz zapoznać się na stronie internetowej: https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/srodki-czystosci. Zanim jednak przystąpisz do zakupu, dobrze jest wiedzieć, co na pewno przyda się do codziennych porządków. Nasuwa się więc pytanie: jakie są rodzaje preparatów niezbędnych do utrzymania porządku? Przedstawiamy listę najważniejszych produktów, które powinna oferować hurtownia: 

 • Środki do mycia naczyń – decydując się na ręczne mycie brudnych naczyń, trzeba użyć dobrego płynu. Dysponując zmywarką, warto zakupić produkty, takie jak kapsułki czy tabletki. Przyda się także sól do czyszczenia, której użycie poprawia żywotność urządzenia.
 • Preparaty odtłuszczające – najskuteczniejszym środkiem do zwalczania tłustych, węglowych plam są właśnie tego rodzaju środki czyszczące. Wykorzystuje się je np. do czyszczenia grilla czy piekarnika.
 • Płyny do podłóg – nadają się do każdego rodzaju powierzchni i typu materiału, z którego jest wykonana. Dobrze zwalczają zabrudzenia w przypadku paneli, płytek, ale również drewnianych podłóg. W przypadku tych ostatnich dobrze jest stosować dodatkowo nabłyszczacze, dodające połysku. 
 • Płyny do mycia okien – można do tej kategorii dorzucić także inne powierzchnie wykonane ze szkła jak np. lustra. Produkty do mycia okien najczęściej nanosi się bezpośrednio na zabrudzoną powierzchnię. Najczęściej występują w formie spryskiwacza lub pianki. 
 • Odkamieniacze – tego rodzaju preparaty wykorzystuje się do mycia powierzchni narażonych na kontakt z wodą. Są więc przydatne np. w kuchni.
 • Środki czyszczące do toalet – powinny zawierać m.in. właściwości dezynfekujące. Często występują w postaci różnego rodzaju płynów lub żeli łatwych w aplikacji i skutecznych do usuwania zabrudzeń. Niekiedy do czyszczenia łazienek stosuje się także substancje o właściwościach wybielających lub żrących jak np. środek do udrażniania rur.
 • Środki do prania – szeroko dostępne w formie kapsułek, proszków lub płynów. Można za ich pomocą usuwać zabrudzenia z białych, jak i kolorowych materiałów. Niektóre z produktów tego rodzaju wzbogacone są np. o właściwości zmiękczające lub zapachowe. Inne środki mogą z kolei służyć do płukania tkanin lub ich wybielania, aby nadać dodatkowego blasku i pomóc zwalczyć trudne plamy.

Po czym rozpoznać dobry środek czyszczący? 

Środki czystości w hurtowni chemii gospodarczej.

Dbałość o codzienny porządek wymaga korzystania ze skutecznych i właściwie dobranych preparatów. Dla zachowania czystości można sięgać po bardziej wyszukane produkty albo ograniczyć się do uniwersalnych środków, które również spełnią swoją funkcję. Niezależnie od tego, jaką wagę przykładamy do porządku w swoim domu, warto wiedzieć o podstawowych cechach chemii gospodarczej. Tylko dzięki temu będzie można trafić na sprawdzone i dobre produkty. Czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy ich zakupie, to: 

 • jakość – zaopatrzenie w chemię gospodarczą wysokiej klasy zwiększa jej niezawodność w codziennym sprzątaniu,
 • bezpieczne stosowanie – przed użyciem niektórych substancji należy zapoznać się np. z ostrzeżeniami producenta na etykiecie produktu,
 • ofertę producenta – trzeba wiedzieć o konkretnym zastosowaniu danego typu środków, które pozwolą uporać się z wybranym rodzajem zabrudzenia, 
 • przyjemny zapach – warto przetestować zapachy danych substancji, aby nie były one drażniące i zawierały odpowiednio dobrane aromaty.