Jak wykonać masaż twarzy? Poznaj techniki skutecznego masażu

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jogi. Z tej okazji mamy propozycję masażu twarzy, który możesz wykonać w domu.

Oczy są zwierciadłem duszy, ale i twarz pokazuje wszystkie nasze emocje. Możemy odczytać na niej troski i radości. Im więcej tych pierwszych, zobaczymy to na skórze twarzy. Aby poprawić jej wygląd a przy tym zapobiec powstawaniu zmarszczek, wykonuj regularnie masaż twarzy. Tak, możesz go wykonać sama w domu!

Masaż twarzy to nic innego jak pobudzenie komórek znajdujących się w skórze twarzy, a tym samym mikrokrążenia. Regularne opukiwanie i masowanie twarzy daje efekty odmładzające i poprawiające kondycję skóry twarzy. I wystarczy tylko 5 min regularnego masażu.

Kiedy wykonywać masaż?

Wszystko zależy od Twojego nastroju, czasu czy pory dnia. Możesz wykonywać po wieczornej pielęgnacji, minimum 2–3 razy w tygodniu. Natomiast na co dzień warto delikatnie masować skórę podczas oczyszczania lub nakładania kremu czy serum.

Czym wykonywać masaż?

Marka OnlyBio poszerzyła serię Ritualia o linię FACE LIFT YOGA zawierającą 99% składników pochodzenia naturalnego. Każdy z nowych produktów świetnie sprawdzi się podczas domowego masażu: Odżywczo-napinający krem na dzień, ujędrniający krem regenerujący na noc, skoncentrowane serum przeciwzmarszczkowe, wygładzający balsam pod oczy, odprężający olejek do masażu i jogi twarzy. Naszym ulubieńcem jest odprężający olejek do masażu i jogi twarzy z olej kukui, i masłem murumuru. Olejek ułatwia masaż i ćwiczenia twarzy oraz maksymalizuje ich wygładzające efekty. Intensywnie odżywia skórę, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, zwiększając sprężystość skóry. Redukuje widoczność linii mimicznych i zmarszczek.

Jak wykonać masaż twarzy?

Masaż twarzy jest wyjątkowym zabiegiem. Można go wykonywać rano lub wieczorem. Chcesz go wykonać w domu? Katarzyna Złotkowska, instruktorka jogi i masażu twarzy, nauczycielka jogi metodą BKS Iyengara, założycielka szkoły jogi Zacisze Jogi w Warszawie i platformy online Jogago, przygotowała 10 minutowy poranny masaż.

 1. Oczyść dokładnie skórę twarzy, szyi i dekoltu. Umyj ręce.
 2. Usiądź wygodnie, nałóż kosmetyk i na chwilę zamknij oczy.
 3. Zrób spokojne, lekko wydłużone oddechy, tak aby wyciszyć i uspokoić umysł.
 4. Przez cały czas trwania zabiegu staraj się oddychać świadomie
  i w równym tempie.
 5. Zacznij od masowania barków i dekoltu. Przeciągaj dłonią od środka/mostka w kierunku barków. Raz prawa, raz lewa strona – 10 razy.
 6. Przejdź do szyi. Obejmij ją dłonią od podstawy i przesuwaj w kierunku brody. Raz jedną, raz drugą dłonią – 10 razy.
 7. Udrożnij główne zbiorniki limfatyczne w tym rejonie: pod pachami,
  w okolicy obojczyków, pod żuchwą i przy uszach.
 8. Zgiętym palcem wskazującym i i środkowym masuj linię żuchwy; od brody do linii ucha – 10 razy każda strona.
 9. Otwartą dłoń przesuwaj po policzkach od żuchwy w górę i lekko
  w kierunku ucha, masując rytmicznie skórę tej okolicy – 10 razy.
 10. Podobnie jak linię żuchwy, przetasuj linię kości policzkowej – kostkami palca wskazującego i środkowego przeciągnij od nosa w kierunku ucha.
 11. Kciukiem i palcem wskazującym chwyci wał brwiowy i uciskaj go od lwiej zmarszczki w kierunku skroni – 10 razy.
 12. Dociskając 4 palce dłoni, rozmasuj czoło od linii środkowej w kierunku skroni,
 13. Połóż palce na skroni i rozmasuj ją okrężnymi ruchami przez Ok 30 sek.
 14. Oklep delikatnie całą twarz.
 15. Na koniec zamknij oczy i zrób dwa wydłużone, spowolnione wdechy
  i wydechy. Zaobserwuj jak się teraz czujesz. Jeśli masz jeszcze chwilę wydłuż ten moment celebracji, pozostając na kilka minut w uważności. Kiedy poczujesz, że chcesz otworzyć oczy, zakończ masaż.

Pamiętaj, że masaż twarzy, to chwila tylko dla Ciebie. Pozbądź się stresów i napięć, które kumulują się w mięśniach twarzy i oddaj się emocjonalnej przyjemności.

Produkty z serii Ritualia by OnlyBio są dostępne w drogeriach Hebe w całej Polsce i na www.onlybio.life