Dobry skórzany portfel męski – jak wybrać najlepszy?

Portfele męskie zaliczają się do tych galanteryjnych dodatków, które nigdy nie wychodzą z mody. Dobrej jakości materiały, ponadczasowe wzornictwo i staranny sposób wykończenia sprawiają, że to uniwersalny, a jednocześnie praktyczny akcent w każdej stylizacji. Aby jednak tak się stało, trzeba poświęcić nieco uwagi kupnu portfela męskiego. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagi.

1. Portfel męski – materiał wykonania

2. Liczy się wnętrze, czyli praktyczne portfele męskie skórzane

3. Kolorystyka portfela

Oczywiście, ważną rolę odgrywa także wielkość portfela. W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać niewielki męski skórzany portfel typu etui lub slim, który idealnie zmieści się w kieszeni, albo portfel skórzany męski z wieloma przegródkami na karty i banknoty. Różne modele portfeli znajdziesz na https://mojagalanteria.com.pl/.

Portfel męski – materiał wykonania

Bez wątpienia pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, wybierając portfel męski skórzany, jest materiał, z którego został wykonany. Tylko wysokiej jakości skóra sprawi, że produkt będzie trwały, odporny na przetarcia i inne uszkodzenia. Doskonale sprawdzają się tutaj portfele wykonane z skóry cielęcej lub licowej skóry bydlęcej.

Dodatkową zaletą jest fakt, że tego rodzaju portfel łatwo utrzymać w nienagannym stanie. Wymaga jedynie delikatnego czyszczenia za pomocą suchej lub lekko zwilżonej ściereczki. Ciekawym plusem jest także charakterystyczny zapach, utożsamiany przez wiele osób z luksusem.

Liczy się wnętrze, czyli praktyczne portfele męskie skórzane

Skórzane portfele męskie różnią się nie tylko wielkością oraz sposobem wykończenia, ale także sposobem organizacji wnętrza. Z uwagi na rosnącą popularność kart płatniczych i wypieranie przez nie gotówki, a także fakt, że wiele dokumentów przybiera formę plastików, coraz częściej portfele skórzane projektowane są z myślą o zapewnieniu odpowiedniej ilości miejsca. Mimo wszystko przyda się także przegroda na banknoty oraz kieszeń na monety. Warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję, chroniącą przed wypadaniem bilonu podczas płacenia.

Kolorystyka portfela

Z estetycznego punktu widzenia duże znaczenie ma to, jak prezentuje się skórzany portfel męski. Kolor tego elementu można dopasować do butów, paska czy torby męskiej. Oczywiście, można też postawić na barwy uniwersalne, takie jak czerń czy grafit.

Zastosowana farba powinna być dobrej jakości i równomiernie pokrywać całą powierzchnię. Niezależnie od tego, dobre portfele skórzane męskie będą służyć wiele lat, jeśli będą regularnie impregnowane.