Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Chcesz oświadczyć się swojej drugiej połówce i nie wiesz, jaki pierścionek zaręczynowy kupić? To biżuteria, która symbolizuje nowy etap w rozwoju relacji między zakochanymi. Im lepiej jest ona dobrana do charakteru i upodobań partnera, tym bardziej podkreślisz Waszą więź. Jak go wybrać? Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy? Ile powinien kosztować i w jakim sklepie z biżuterią go kupisz? Sprawdź!

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Zastanawiasz się, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, który wręczysz swojej drugiej połówce? I czy musi być drogi? Czy jego cena ma być wielokrotnością Twojego wynagrodzenia? Odpowiedź jest prosta: absolutnie nie! To, ile zapłacisz za biżuterię zaręczynową, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, Twoich możliwości finansowych. Musisz jednak mieć na uwadze, że nie jest to tani dodatek biżuteryjny. W Polsce średnia cena pierścionka zaręczynowego wynosi od 500 do 1 500 zł.

Na cenę biżuterii zaręczynowej wpływa kruszec, z jakiego jest wykonana – czyste srebro lub złoto albo kolorowane srebro i złoto, zdobienia – ile i jakimi rodzajami kamieni przyozdobiono pierścionek, i obecność graweru.

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Wiesz, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Bez tego nie dobierzesz dobrze jego rozmiaru. 

Przed ślubem pierścionek zaręczynowy nosi się na palcu serdecznym prawej ręki. Co się dzieje z biżuterią zaręczynową, gdy złożycie przysięgę małżeńską i włożycie sobie na palce obrączki? Wciąż można ją nosić, tylko że wtedy pierścionek zaręczynowy przekłada się na palec serdeczny lewej dłoni. Taka biżuteria powinna przylegać do palca, nie spadając z niego, ale jednocześnie nie uciskać go. Jak więc ustalić wielkość dodatku biżuteryjnego?

Gdy Twoja ukochana wie, że planujesz zakup pierścionka zaręczynowego, możecie razem udać się do sklepu jubilerskiego i tam skorzystać z profesjonalnej pomocy w doborze rozmiaru.

Jeśli Twoja druga połówka nosi pierścionki, rozmiar przyszłej biżuterii oświadczynowej możesz ustalić samodzielnie na podstawie ich wielkości. 

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy kupisz w wielu sklepach jubilerskich, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Kiedy będziesz zamawiać biżuterią w sklepie online, upewnij się, że rozmiar, który chcesz kupić, na pewno odpowiada temu, jaki udało Ci się ustalić. Warto w tej sprawie skontaktować się z obsługą sklepu.

Propozycje urzekających ozdób oświadczynowych z brylantem znajdziesz w sklepie z biżuterią złotą i srebrną 24Karaty w Częstochowie. 

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wiesz już, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, jak dobrać jego rozmiar i w jakim sklepie jubilerskim znajdziesz propozycje z brylantem. Teraz czas na ustalenie, jak dokładnie ma wyglądać biżuteria zaręczynowa, którą wręczysz ukochanej osobie.

Kiedy będziesz szukać idealnego pierścionka zaręczynowego, przede wszystkim przyda Ci się wiedza na temat tego, czym się różni brylant od diamentu. Musisz to wiedzieć chociażby z tego względu, że brylant to jeden z najpopularniejszych kamieni, które wykorzystywane są do tworzenia biżuterii oświadczynowej. Zapamiętaj więc, że każdy brylant jest diamentem, który został oszlifowany.

Z jakimi jeszcze popularnymi kamieniami spotkasz się, szukając pierścionka, który wręczysz w ramach oświadczyn? Wśród nich znajdziesz m.in. cyrkonie, rubiny, granaty, szafiry, szmaragdy. To, który z nich najlepiej wybrać do pierścionka zaręczynowego, zależy od gustu Twojej ukochanej osoby i tego, czy ma dla Was znaczenie symbolika kamieni.

Dlaczego warto wybrać pierścionek zaręczynowy z brylantem? Bo ten oszlifowany diament jest postrzegany jako kruszec mądrości, wieczności i miłości.

Kamieniami podobnymi do diamentów są cyrkonie. Różnica między nimi polega na tym, że ten pierwszy kruszec jest trwalszy, bardziej odporny na zarysowania i jest wytworem natury. Z kolei cyrkonie to kamienie syntetyczne – tworzy się je w laboratoriach, chociaż wyglądem nie odbiega od pożądanego diamentu.

Co symbolizują cyrkonie? Skupienie, przejrzystość i praktyczność.

Wybierając pierścionek zaręczynowy, zastanów się też, czy biżuteria zaręczynowa ma mieć jeden, duży kamień, czy wiele, ale małych.

Określ również, czy ma być ze złota, srebra, a może materiał, z którego wykonana jest obręcz, ma być pozłacanym srebrem, różowym lub czerwonym złotem.

fot. tytułowa: Jackie Tsang | Unsplash.com