Jak wybrać odpowiednią odzież do biegania w zimie dla kobiet?

Trening biegowy zimą nie należy do najłatwiejszych. Doskonale wie o tym każda miłośniczka joggingu. Oznacza to konieczność odpowiedniego przygotowania się do tego typu aktywności w okresie zimowych. Istotny jest tu w szczególności dobór odpowiedniej odzieży. Nie jest to jednak wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. Ubiór musi zapewniać komfort i bezpieczeństwo. Jasne jest również, że każda biegaczka chce także po prostu dobrze wyglądać. Na co zatem panie powinny zwracać uwagę, wybierając odzież do biegania zimą?

Kurtka do biegania zimą

Zima to pora roku, w trakcie której temperatura często spada poniżej zera. Wybierając się na trening w takich warunkach, koniecznie zapewnić należy sobie odpowiedni komfort cieplny. Nie jest jednak dobrym pomysłem zakładanie grubej kurtki zimowej. Bieganie w niej na pewno do przyjemnych należeć nie będzie. Kurtka do biegania powinna być cienka. Ważne jest jednak, aby była wykonana z takiego materiału, który chronić będzie przed zimnym wiatrem, a do tego skutecznie odprowadzać będzie wilgoć. Poza tym nie może w żaden sposób krępować ruchów. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być wybór modelu wykonanego z cienkiego materiału i posiadającego wywietrzniki pod pachami lub na plecach. Dobrze, jeśli kurta wyposażona będzie dodatkowo w elementy odblaskowe. Pamiętać bowiem trzeba, że zimną ciemno robi się już dość szybko.

Rękawiczki, czapka, bielizna termiczna

Panie planujące zimowe bieganie nie mogą zapomnieć również o takich elementach odzieży jak rękawiczki, czapka i bielizna termiczna. W takcie intensywnego biegu poci się całe ciało, w tym dłonie. Dlatego zapewnić należy im skuteczną ochronę. Mokre dłonie przy niskich temperaturach powodują dość nieprzyjemne odczucie zimna. W najgorszym wypadku dojść może do odmrożeń. W związku z tym każda miłośniczka joggingu zaopatrzyć powinna być w dobrej jakości rękawiczki wykonane z materiału odprowadzającego wilgoć. Zimą szczególnie istotna jest także odpowiednia czapka. Tak jak w przypadku rękawiczek wykonana powinna być z dobrej jakości materiału odprowadzającego wilgoć. Dokładnie zakrywać powinna czoło i uszy. Pamiętać trzeba, że najwięcej ciepła traci się właśnie przez głowę. Dlatego wybór odpowiedniej czapki nie może być przypadkowy. Warto pod tym kątem zapoznać się z ofertą czapek do biegania na: nessi-sport.com. Koniecznie wspomnieć trzeba jeszcze o bieliźnie termicznej. To powinien być podstawowy element ubioru zimną każdej biegaczki. Dobrej jakości bielizna termiczna powinna odprowadzać wilgoć i utrzymywać ją z daleka od skóry. Poza tym powinna uniemożliwiać przewianie.

Buty do biegania zimą

Trudno wyobrazić sobie efektywne bieganie bez dobrze dobranych butów. Dobrym wyborem będzie obuwie ze specjalną membraną chroniącą stopy przed przemoknięciem. W przypadku biegania po śniegu jest to szczególnie ważne. Poza tym, buty wyposażone powinny być w agresywny bieżnik i w dobrze wyprofilowane podeszwy. Wszystko po to, aby zapewnić stopom odpowiednią stabilizację, zwłaszcza na śliskim podłożu. Innymi słowy, buty do biegania zimną muszą być nie tylko wygodne, ale także zapewniać muszą biegaczce bezpieczeństwo. Kupując takie buty po raz pierwszy, warto je dokładnie przymierzyć. Najlepiej zrobić to w skarpetach, w których później zamierza się biegać. Dzięki temu można mieć pewność, że obuwie będzie pasować.