Jak wybrać legginsy na trening i do biegania?

Dobór idealnych legginsów to nie tylko kwestia fasonu czy wzoru, ale także ich przeznaczenia. Dowiedz się, jakie legginsy zapewnią największy komfort na Twoim treningu!

Jak wybrać dobre legginsy?

Źle skrojone legginsy potrafią uprzykrzyć każdy rodzaj treningu. A powinien on nam sprawiać głównie przyjemność! Aby tak rzeczywiście było, warto zwrócić uwagę na następujące cechy: tworzywo, z którego zostały wykonane oraz ich długość.

Dobre legginsy sportowe to takie, które mają dużą przepuszczalność powietrza i są w stanie odprowadzać wilgoć. Jeżeli nasza skóra podczas wysiłku będzie miała czym oddychać, zapewni jej to dobrą kondycję — bez podrażnień.

Długość legginsów dobiera się w zależności od wykonywanego treningu. Gdy nasz wysiłek skupia się na dynamicznych ruchach (wyskokach, wykrokach, bieganiu), większą wygodę zapewnią krótkie produkty, na przykład legginsy biker. Przy spokojniejszych i jednolitych ruchach, na przykład podnoszeniu ciężarów, można postawić na dłuższą opcję.

Jak dobrać rozmiar legginsów?

Prawidłowo dobrany rozmiar zapewni ci potrzebny komfort podczas wysiłku. Zamiast martwić się, czy coś prześwituje lub spada, będziesz mogła skupić się na ćwiczeniach.

Twoje legginsy powinny być dobrane tak, aby w każdym miejscu dobrze przylegały. Przy wyborze rozmiaru można pokierować się tabelą rozmiarów przygotowaną przez producenta. Jednak jak wiemy, nie zawsze są one adekwatne do stanu rzeczywistego.

Możesz podążać za następującymi wskazówkami. Legginsy nie powinny opinać za bardzo brzucha, bo może krępować to Twoje ruchy. Ich zadaniem jest opinanie ud, pośladków oraz łydek. Jeżeli materiał marszczy się w kroczu, powinnaś wybrać większy rozmiar. 

Jakie powinny być idealne legginsy do biegania?

Do biegania najlepiej wybrać odzież syntetyczną. Najlepsze będą legginsy poliestrowe z domieszką elastanu, spandexu lub lycry, między innymi legginsy do biegania Nessi Sportswear. Taki materiał będzie szybkoschnący, a dodatkowo ma właściwości chłodzące. Wybierając spodnie do biegania, zwróć uwagę na to, czy nie uciskają w pasie ani kroku. Nie powinny być one za małe, tak samo nie powinny być za luźne, bo będą się zsuwać i nieestetycznie marszczyć. Dobrze dobrane legginsy gwarantują duży komfort podczas biegu i zmniejszają ryzyko otarć pachwin.

Ciekawą opcją jest wybór legginsów z kieszonką (z tyłu lub na nogawce), aby móc schować klucze lub telefon. Jeżeli biegamy w terenie, jest to wygodne rozwiązanie.