Jak odpowiednio nakładać bronzer?

Każda z nas marzy o idealnie wymodelowanej twarzy – podkreślonych kościach policzkowych, smukłości, nadaniu twarzy świeżego, zdrowego wyglądu. To wszystko możliwe jest do osiągnięcia dzięki zastosowaniu jednego, wszechstronnego kosmetyku, jakim jest bronzer. Ale jak odpowiednio go nakładać?

Najważniejsze właściwości bronzera 

Bronzer stanowi świetne uzupełnienie codziennego makijażu. Jeżeli w Twojej kosmetyczce do tej pory znajdowały się jedynie podkład, korektor i puder, to zdecydowanie musisz uzupełnić ją o bronzer, który zadba o wydobycie z Twojej twarzy konturów oraz zapobiegnie powstaniu efektu twarzy bez wyrazu. Bronzer to sekret konturowania i podkreślania letniej opalenizny. Idealnie sprawdzi się jako lekkie podkreślenie konturów twarzy i policzków na co dzień, a podczas wyjść  ze znajomymi dopełni wieczorny look.

Bronzer a konturowanie twarzy

Bronzer świetnie sprawdzi się do nadawania twarzy optymalnego wyglądu. Zakryje niedoskonałości owalu, tworząc pożądany kształt, jak z okładki magazynu. Jeśli posiadasz twarz okrągłą, Twoje policzki są pełne a kości policzkowe nieuwydatnione, bronzerem  optycznie wyszczuplisz twarz, zwęzisz nos czy nadasz policzkom wyrazistości.  Pozwoli Ci on osiągnąć efekt wielowymiarowości twarzy.

Jak nakładać bronzer, jakich narzędzi używać?

Praca z bronzerem jest dość prosta, aby jednak stworzyć pożądany przez nas efekt, najlepiej jest korzystać z odpowiednich aplikatorów – w przypadku bronzera idealnie sprawdzi się tu pędzel kosmetyczny. Podczas wyboru konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na rodzaj włosia, z jakiego wykonany jest pędzel. Tutaj konieczne jest dobranie pędzla do formuły bronzera. W przypadku produktów o kremowej konsystencji, najlepiej sprawdzi się włosie syntetyczne, jeśli natomiast bronzer ma formę pudrową, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup pędzla z włosiem naturalnym. Oprócz tych wytycznych, należy zadbać o dobranie odpowiedniego kształtu akcesorium w zależności od tego, do czego będziemy chcieli użyć bronzera:

  • do nakładania bronzera na policzki – decydujemy się na pędzel ze skośnie ściętym włosiem, natomiast
  • do blendowania, czyli aplikacji i rozcierania produktu podczas konturowania – lepiej sprawdzi się tu pędzel puchaty o zaokrąglonej główce.

Typy twarzy a użycie bronzera

Jak idealnie zaaplikować bronzer? Tak, by nadać swojej twarzy kształt najbardziej zbliżony do pociągniętego owalu, jaki oglądać możemy u największych gwiazd. Jeśli zatem jesteś posiadaczką:

  • twarzy owalnej, o nieco wyższym czole i dłuższym podbródku, z dość dobrze uwypuklonymi kościami policzkowymi – wystarczy, że bronzerem podkreślisz swoje naturalne kształty, delikatnie pociągając produktem po kościach policzkowych;
  • twarzy kwadratowej, o dość mocnej i szerokiej budowie – bronzer idealnie sprawdzi się do zmiękczenia rysów twarzy, należy nakładać go nad skroniami oraz w górnych partiach kości policzkowych i żuchwy;
  • twarzy trójkątnej, z wyraźnie szerszą górną częścią twarzy i wypukłym czołem – należy złagodzić dysproporcje poprzez nałożenie produktu na całą linię żuchwy i na bocznych partiach czoła;
  • twarzy okrągłej, o dość pulchnych policzkach oraz jednakowej szerokości i wysokości  – bronzer świetnie sprawdzi się do uwypuklenia i uwydatnienia kości policzkowych oraz wyszczuplenia twarzy, kosmetyk należy w tym celu nałożyć na skroń i linię żuchwy.

Jak nakładać bronzer – szybki poradnik

Aplikowanie bronzera nie jest trudną sztuką. Na wybrany pędzel należy nałożyć niewielką jego ilość i delikatnie przyłożyć bronzer do twarzy, rozpoczynając nakładanie produktu lekkimi, kolistymi ruchami. Nie aplikuj od razu  większej ilości kosmetyku, ewentualne braki uzupełnić możesz nałożeniem kolejnej, delikatnej warstwy. Pamiętaj o dokładnym zblendowaniu – bronzer nie będzie wówczas nienaturalnie odcinał się od skóry. 

Bronzer jest produktem stanowiącym prawdziwy must have w każdej kosmetyczce. Dzięki możliwości szybkiej i łatwej aplikacji, możesz z jego użyciem zmienić swój wizerunek, tworząc idealnie kształtną twarz niczym z pierwszych stron gazet.