Jak nie przytyć w święta? Poznaj kilka cennych wskazówek!

Świąteczne stoły uginają się od nadmiaru pysznych potraw i słodkości. W tym czasie ciężko jest zrezygnować z ulubionych dań i zachować umiar. Każda osoba dbająca o swoją sylwetkę, a także zdrowie, z pewnością zastanawia się, jak nie przytyć w święta. Poznaj kilka cennych wskazówek, dzięki którym po świętach nie zobaczysz dodatkowych kilogramów na wadze!

Zachowaj umiar i jedz małe porcje

Nie możesz doczekać się momentu, gdy usiądziesz z rodziną przy stole i będziesz mógł spróbować wszystkich przygotowanych dań? Jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu i chcesz utrzymać aktualną sylwetkę, nie musisz odmawiać sobie ulubionych świątecznych potraw. Wystarczy, że zachowasz umiar. Co to właściwie oznacza? Próbuj różnych dań, ale nie jedz pełnych porcji. Postaraj się nie przejadać – dokładki zdecydowanie nie są wskazane. Korzystaj z magicznej atmosfery świąt, a jedzenie potraktuj wyłącznie jako drobny dodatek, który nie jest najważniejszy. 

Wybieraj wartościowe dania i produkty

Na co dzień dbasz o to, co ląduje na Twoim talerzu? Wybierasz zdrowe i wartościowe produkty? W takim razie nie porzucaj tego nawyku podczas świąt. Co może znaleźć się w Twoim menu? Chude mięso, ryby, warzywa, a do tego małe porcje tradycyjnych świątecznych dań. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli zjesz kawałek sernika lub innego ciasta – jednak pamiętaj o umiarze. 

Naucz się odmawiać

Jak zachować się przy świątecznym stole, gdy mama lub babcia namawia do zjedzenia kolejnej porcji? Naucz się odmawiać, to niezwykle cenna umiejętność, która przyda Ci się w wielu życiowych sytuacjach. Jedz tylko, gdy jesteś głodny i wybierz to, na co naprawdę masz ochotę. 

Nie zapominaj o piciu wody

Jeśli interesujesz się zdrowym stylem życia, z pewnością wiesz, że odpowiednie nawodnienie jest niezwykle ważne – wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu i Twoje samopoczucie. Nie możesz zapominać o tym także podczas świąt. Picie minimum 2-3 litrów wody dziennie to jeden z najważniejszych nawyków. Butelkę wody powinieneś mieć zawsze obok siebie.

Nie rezygnuj z aktywności fizycznej!

Święta są czasem rodzinnych spotkań i odpoczynku od codziennych obowiązków. Jednak nie oznacza to, że musisz zrezygnować ze zdrowych nawyków, takich jak regularne treningi. Możesz wybrać się na przykład na długi spacer z bliskimi. Z kolei od razu po świętach warto wrócić do swoich codziennych rytuałów – trening siłowy, trening cardio w plenerze lub trampoliny fitness w Calypso. Każdy rodzaj aktywności fizycznej pomoże Ci w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała. 

Jak nie przytyć w święta? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Nie musisz rezygnować z ulubionych potraw, wystarczy, że zachowasz umiar i nie porzucisz zdrowych nawyków. Jeśli zamiast leżenia na kanapie wybierzesz rodzinny spacer, możesz mieć pewność, że świąteczne jedzenie nie wpłynie negatywnie na Twoje ciało. Ciesz się wyjątkowym czasem z rodziną, ale nie zapominaj o swoim zdrowiu i samopoczuciu!