Śmieszne koszulki z nadrukiem – kiedy warto je wybrać?

Koszulki, czyli inaczej T-shirty, ale pierwsza z wymienionych nazw pełni funkcję dominującą w kulturze polskiej. Szczególna popularnością cieszą się koszulki ze śmiesznymi napisami, czy innymi nadrukami. Dostępne też są jednokolorowe bez nadruków – wszystko zależy od przeznaczenia i okazji, podczas których pragniemy je nosić.

  1. Dawno, dawno temu, czyli początki
  2. Koszulki ze śmiesznymi nadrukami

Dzisiaj koszulki widzimy na dworze, w mieście, w terenach zielonych, podczas zajęć z wychowania fizycznego i na siłowni. Cieszą się niesłabnąca popularnością wśród ludzi w każdym wieku: dzieci, młodzieży młodych osób, w średnim wieku, a nawet wśród seniorów. Głównie wykorzystywanym materiałem do ich produkcji jest bawełna. Czym ona jest i jak się ją pozyskuje? Już opowiadamy. Jest to włókno otaczające nasiona rośliny o tej samej nazwie. Służy współczesnemu człowiekowi do wytwarzania tkanin na ubrania, a nawet pościele. My się jednak skupimy w tym tekście na ciuchach, a konkretnie T-shirtach, o których już wspomniałam. Czy ten materiał ma wady? Niestety tak. Wchłania wilgoć, co sprawia, że na przykład pod pachami przy bardzo intensywnym wysiłku mogą powstawać plamy z potu. Warto tutaj zaznaczyć, że to jedna z niewielu wad.

Dawno, dawno temu, czyli początki

Niewiele osób wie, że na samym początku nie było koszulki tak znanej w Polsce, ale raczej koszulko-majtki. Nie znamy tego dzisiaj, ponieważ ta część garderoby się nie przyjęła. Stało się tak głównie ze względu na brak wygody. Jak to ubranie wyglądało? Jak dziecięce body. Według niektórych projektantów trzeba było dokonać cięcia na wysokości pasa. I tak też uczyniono – w 1901 roku znana do dziś firma Hanes stworzyła nowy rodzaj ubioru. Pewnie się domyślacie, że chodzi o koszulkę. Chociaż, jak już wcześniej wspominaliśmy na arenie międzynarodowej przyjęła się nazwa T-shirt. Przy tej okazji mamy również dla Was ciekawostkę na temat pochodzenia tej nazwy. Ubiór ten przybrał kształt litery „T”. W ten właśnie sposób język angielski wzbogacił się o wcześniej wspomniany zlepek literowo-wyrazowy. Na początku nie chwalono się zbytnio ta częścią garderoby – pełniła raczej funkcję dzisiejszego podkoszulka. Chowano ją pod swetrami, czy koszulami. To jeszcze nie był odpowiedni czas na śmieszne koszulki z nadrukami. Ale czas płynie i ubiór ten doczekał się swojej świetności. Miało to miejsce w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku dzięki Hollywoodzkim produkcjom.

Koszulki ze śmiesznymi nadrukami

Dzisiaj popularność koszulek przyciąga nie tylko szarych zjadaczy chleba, ale również przemysł reklamowy. Powstają nadruki zachęcające do zakupów i korzystania z usług. Ponadto media często ubierają swoich dziennikarzy w w ubrania z nadrukami firmowymi, by byli bardziej rozpoznawalni. Zarówno dawniej, jak i dziś klienci znajdują na nich bohaterów filmów, bajek, książek, gier komputerowych i innych dzieł kultury. A zaczęło się od Myszki Miki, czy Kaczora Donalda – kto tych bohaterów nie zna. Obecnie w wielu firmach graficy dwoją się i troją, aby zachęcić do noszenia T-szhirtów. Robią to również projektanci mody. Nie zdążyliśmy wspomnieć, że w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku ten ubiór – można powiedzieć – wszedł na salony. Obecnie można znaleźć śmieszne koszulki z nadrukiem od Koszulkowo. Ponadto nadrukiem na ubraniu, czy obrazkiem możemy wyrażać swoje upodobania, poglądy, fascynacje i wiele innych rzeczy. Nosimy je nie tylko na co dzień, ale również podczas ćwiczeń na siłownię – w tym przypadku możemy zamówić sobie ilustrację w jakiś sposób motywującą do działania. W ten sposób zarażamy pozytywną energia nie tylko siebie, ale i innych.