Jak spędzić urlop? Postaw na aktywny odpoczynek!

Nasza codzienność zazwyczaj charakteryzuje się tym, że jesteśmy zabiegani i mamy pełno spraw do załatwienia. Czy to praca, szkoła czy obowiązki w domu sprawiają, że czasem trudno jest nam znaleźć chwilę tylko dla siebie. Nic więc dziwnego, że większość z nas odlicza czas do świąt, ferii czy wakacji. Dłuższy urlop pozwala nam na reset i regenerację organizmu. Niektórzy z nas planują dalekie wycieczki do ciepłych krajów, inni wybierają górskie krajobrazy. Jeżeli należysz do grupy osób, która jeszcze nie wie jak chce spędzić czas wolny dobrze trafiłeś. Warto przyjrzeć się bliżej obozom treningowym, które zarówno pozwolą Ci na aktywność fizyczną, jak i na głębokie odprężenie umysłu. Coraz więcej osób podejmuje decyzję o tym, żeby zawalczyć o swoją kondycję, sylwetkę czy po prostu wybierają się tam z myślą, że chcą zrobić coś nowego.

Czym jest obóz treningowy?

Obóz treningowy zazwyczaj odbywa się w niezwykle urokliwym miejscu, które pozwoli Ci zachwycić się otaczającą przyrodą. Są to warunki wręcz idealne do tego, by popracować nad wyglądem sylwetki, zrzucić zbędne kilogramy czy poprawić swoją kondycję. Harmonogram każdego dnia jest wcześniej dokładnie rozplanowany. Zazwyczaj są to 4 lub 5 treningów, które odbywają się zarówno w budynku, jak i na świeżym powietrzu. W końcu wybierając się tam wiosną czy latem szkoda byłoby marnować tak piękną pogodę. Formy aktywności fizycznej są przeróżne, ponieważ spotkasz się tam między innymi z kickboxingiem, jazdą na rowerze, a nawet spływami kajakowymi. Intensywność ćwiczeń również się od siebie różni, tak więc nie musisz martwić się o to, że nie dasz rady. Wszystko zostanie dopasowane do Twoich indywidualnych możliwości. Co więcej, obóz treningowy to nie tylko aktywność fizyczna, ale również odpowiednio zbilansowana dieta. Bez niej choćbyśmy bardzo chcieli trudno byłoby skutecznie pracować nad swoją sylwetką. Z tego powodu, do Twojej dyspozycji jest dietetyk, który układa dla Ciebie posiłki.

Kto powinien się na niego wybrać?

Wyjazd na obóz treningowy dla niektórych brzmi jak duże wyzwanie, do którego powinniśmy się dobrze przygotować, a na pewno nie jechać tam jako osoby początkujące. W rzeczywistości niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną, czy może towarzyszy Ci ona już od długiego czasu, bez wahania możesz w nim uczestniczyć. Nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o Twoją kondycję, sylwetkę czy umiejętności. Jedziesz tam po to, by móc zdobyć nowe doświadczenie i dowiedzieć się czegoś więcej. Tak jak zostało to już wspomniane, intensywność treningów będzie dopasowana do Ciebie. W końcu nie chodzi o to, żeby zamęczyć organizm, tylko o to, by się zmotywować i kontynuować tą przygodę, gdy wrócimy już do domu. Dzięki różnorodnym treningom masz szansę zadbać nie tylko o swój wygląd, ale również przyczynisz się do zmniejszenia ryzyka chorób na przykład wieńcowych. Pamiętaj, że nic co nie wymaga wysiłku nie przyniesie Ci korzyści, dlatego nie wahaj się i pojedź na obóz treningowy.

Zero nudy i dużo motywacji

Największą przeszkodą dla rozpoczęcia regularnych treningów jest brak czasu i motywacji. Zmęczenie i tysiące spraw na głowie powodują, że jedyne o czym myślimy po powrocie do domu to szybka kolacja i pójście spać. Dodatkowo, pewnie wielu z nas ma dzieci, co tym bardziej sprawia, że próżno szukać motywacji do znalezienia choćby chwili dla siebie. Jeżeli masz za sobą już kilka podejść do aktywności fizycznej, a każde z nich zakończyło się fiaskiem, obóz treningowy będzie rewelacyjnym rozwiązaniem. Spotkasz na nim ludzi, którzy tak jak Ty mają podobne cele do osiągnięcia na tej płaszczyźnie. Jak dobrze wiemy w grupie siła, więc jest to świetna okazja do tego, by wzajemnie się motywować. Co więcej, przez cały czas będziesz pod okiem trenera, który na bieżąco będzie poprawiał Twoją technikę. Będzie odpowiedzialny również za to, żeby motywować Cię do działania i zwiększania swoich granic wytrzymałości.